Росіяни бояться війни з Україною, але продовжують підтримувати Путіна, - опитування


Росіяни бояться війни з Україною, але продовжують підтримувати Путіна, - опитування

Більш ніж половина росіян (66%) побоюються, що збройне зіткнення в Донбасі за участю “російських добровольців” може перерости у війну між Росією і Україною, однак 55% вважають за необхідне надання підтримки проросійськи налаштованим силам на сході України.

Про це свідчить опитування російської соціологічної служби Левада-Центр.

Відзначається, що 26% росіян мають великі побоювання, що конфлікт може перерости у війну між “сусідами”, 40% – мають деякі побоювання. При цьому у 23% немає особливих побоювань, а у 15% – немає жодних побоювань. Вагалися з відповіддю – 9%. Крім того, 52% респондентів побоюються, що участь російських добровольців може призвести до третьої світової війни, протилежної думки дотримуються 40%, не змогли відповісти – 8%.

82% опитаних росіян побоюються, що участь російських добровольців призведе до затяжної громадянської війни, протилежної думки дотримуються 13%, вагалися з відповіддю – 6%. При цьому 56% згодні з думкою, що Росія активно підтримує проросійськи налаштовані сили на південному сході України, не згодні з такою думкою – 21%, вагалися з відповіддю – 23%.

Також наголошується, що 17% росіян впевнені, що Росія повинна активно підтримувати проросійськи налаштовані сили на південному сході України, 38% – скоріше так. Протилежної думки дотримуються 22% (швидше, ні – 18%, безумовно ні – 4%). Вагалися з відповіддю – 23%.

Крім того, 23% опитаних росіян хочуть щоб південний схід України став частиною Російської Федерації, 41% – щоб південний схід України став незалежною державою, 17% – щоб південний схід України залишався частиною України, але отримав більшу незалежність від Києва, 7% – щоб південний схід України залишався частиною України на тих самих умовах, як це було до кризи. 12% – вагалися з відповіддю. При цьому 18% вважають, що найближчим часом можливе введення російських військ на територію України, 40% вказали – важко сказати напевно/частково так, частково ні, 35% – вважають, що це малоймовірно, 8% – вагалися з відповіддю.

Також 55% опитаних росіян підтримають керівництво Росії в ситуації військового конфлікту між Росією і Україною. 29% – не підтримають, 16% – вагалися з відповіддю.

Опитування проведено 18-21 липня 2014 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб віком 18 років і старше у 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загальної кількості опитаних разом з даними попередніх опитувань. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua