Чоловіки перестали покидати освічених жінок


Чоловіки перестали покидати освічених жінок

Починаючи з 2000-х років високий рівень освіти жінок перестав збільшувати шанси на розлучення, з’ясували американські соціологи. Статистика шлюбів і розлучень в США за 1950-2009 роки показала радикальну трансформацію сімейних цінностей. Дослідження опубліковані в журналі American Sociological Review.

У 1950-і роки в США панувала традиційна модель шлюбу: чоловік працює, а дружина займається домом і дітьми. Ймовірно, нестабільність шлюбів з більш освіченими жінками – наслідок чоловічих страхів втратити свою перевагу в сім’ї, припускають вчені. У 1960-1970-ті роки, незважаючи на гучні кампанії феміністок і борців за права жінок, чоловіки все одно вибирали менш освічених супутниць життя: шлюби з більш освіченими жінками на 34 відсотки частіше закінчувалися розлученням.

Але з середини 1980-х американки стали отримувати університетські дипломи частіше, ніж представники чоловічої статі, і процес цей розвивається досі. У підсумку в 2005-2009 роках вже в 60 відсотках «нерівних» з точки зору освіти шлюбів «розумнішими» були жінки.

Стабільність таких шлюбів нічим не відрізняється від середнього показника по всій популяції. З середини 1990-х, кажуть соціологи, високий освітній рівень жінок вперше перестав бути «фактором ризику» для подружніх союзів. Страх, що «вченість» слабкої статі руйнує шлюби, необґрунтований, стверджують дослідники.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua