Україна розраховує на прийняття рішення щодо ціни російського газу Стокгольмським арбітражем до літа 2015 року - міністр


Україна розраховує на прийняття рішення щодо ціни російського газу Стокгольмським арбітражем до літа 2015 року - міністр

Україна розраховує, що Стокгольмський арбітраж прийме рішення щодо спору між НАК “Нафтогаз України” і ВАТ “Газпром” (РФ) менш ніж за один рік, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

“Може розглядатися (позов до арбітражу – ред.) і близько року. Але ми вважаємо, що арбітраж повинен врахувати ту ситуацію, яка є на сьогоднішній день. Він може прийняти рішення і за більш короткий термін”, – сказав він в інтерв’ю українському інтернет-виданню “Главком”.

За його словами, на сьогодні “триває рутинна процедура: обираються арбітри, узгоджується, якою мовою вестиметься розгляд – російською або англійською, працюють юристи з обох сторін”.

Ю.Продан також висловив готовність України вирішити питання щодо ціни на російський газ для країни та оплати Києвом заборгованості за раніше поставлений газ до прийняття арбітражем остаточного рішення.

“Звичайно, якщо буде можливість домовитися (а Росія в таких схожих арбітражах таки намагалася домовитися), тоді домовимося. Можемо домовитися і на тристоронніх переговорах. Наші пропозиції, взагалі, були такі: поки триває арбітраж, давайте знайдемо компромісну ціну, за якою будемо розраховуватися. Ми закриємо платежі за узгодженою ціною. Але за завищеною ціною, що нам пропонують, ми не будемо купувати газ”, – зазначив міністр.

Як повідомлялося, голова “Нафтогазу України” Андрій Коболєв 24 липня повідомив, що компанія розраховує на початок слухань по суті в Стокгольмському арбітражі щодо спору з “Газпромом” в найближчі тижні.

За його словами, “Нафтогаз” зі свого боку робить все можливе для прискорення процесу, проте російський “Газпром” має законодавчо встановлені строки на свої дії і ці строки не можуть бути обмежені.

Як повідомлялося, з квітня 2014 року Росія підвищила ціну газу для України з $268,5 до $485,5 за 1 тис. куб. м. Українська сторона відповіла, що взагалі не буде платити за такою високою ціною. Після проведення переговорів, в яких Україна і РФ не змогли прийти до компромісу, сторони конфлікту подали взаємні позови до Стокгольмського арбітражу. За словами міністра юстиції України Павла Петренка, в позові НАК також є вимоги щодо компенсації переплати в $6 млрд за попередні періоди.

Збільшення ціни, зокрема, пов’язано з тим, що Росія перестала з 1 квітня 2014 року враховувати знижку $100 за 1 тис. куб. м, яка передбачена “харківськими угодами” 2010 року в обмін на продовження терміну оренди бази Чорноморського флоту в Криму, від яких Росія відмовилася після анексії Криму.

Водночас, Єврокомісія сподівається відновити тристоронні переговори щодо постачання газу найближчим часом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua