НБУ: банк "Форум" реанімувати неможливо


НБУ: банк "Форум" реанімувати неможливо

Голова Національного банку Валерія Гонтарєва вважає, що банк “Форум” реанімувати неможливо.

“Моя позиція незмінна. Банк не можна реанімувати. Я зустрічалася з членами громадської ради Нацбанку, з ініціативною групою вкладників банку “Форум”, і з Вадимом Новинським. Я сказала йому, що при мені він би навіть не потрапив до списку інвесторів, які можуть претендувати на купівлю банку “Форум” на тендері. Адже банк і пішов на ліквідацію тому, що вкладники відмовилися від його пропозиції з конвертації депозитів в облігації та акції. Більше того, якби Вадим Новинський виграв цей тендер і отримав би назад банк “Форум”, після першого ж стрес-тесту йому необхідно було б докапіталізувати банк на мільярди гривень. Мені така позиція незрозуміла”, – сказала Гонтарєва.

Вона додала, що при НБУ створена робоча група, яка займатиметься роз’ясненням стану справ у проблемних банків.

“Також під контролем суспільства слід провести відкриті й прозорі торги активами Банку Форум, і всі побачать їхню якість і зможуть їх купити”, – сказала вона.

Нагадаємо, Національний банк України відкликав банківську ліцензію і вирішив ліквідувати банк “Форум”, після того як тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів не змогла знайти гідного інвестора для порятунку установи. Під час пошуку на нього претендував Новинський, проте врешті-решт його пропозиція була визнана незадовільною.

“Форум” працював на ринку з 1994 року і входив до групи великих банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua