1808
Бойовики ІГІЛ продовжують захоплювати все більше: у них під контролем вже 35% території Сирії
— Світ
Бойовики організації “Ісламська держава Іраку і Леванту” продовжують просуватися не тільки вглиб Іраку, а й Сирії.
На поточний момент, ісламісти, що присягнули ІГІЛ, контролюють 35% території Сирії, причому на цих територіях розташована велика частина газових і нафтових родовищ країни.
Захоплення нафтогазових родовищ дозволить бойовикам фінансувати свою діяльність за рахунок продажу ресурсів, а, отже, залучати нових бійців і забезпечувати їх провіантом і спорядженням.
“Грошовий ресурс також дозволить бойовикам копіювати стратегію “ХАМАС”, тобто надавати населенню громадські послуги, а саме відновити роботу лікарень і шкіл, таким чином вкоренитися в регіоні і користуватися підтримкою населення”, – зазначає аналітик компанії Maplecroft Джордан Перрі.
Військові успіхи дозволять ІГІЛ в рамках створеної ними держави – халіфату – не тільки закріпити за собою звання “найбагатшого терористичного угруповання”, але розпочати військову підготовку з місцевих ополченців, які симпатизують бойовикам, тобто в організації може з’явитися постійно поповнювана армія, що лише серйозно ускладнить становище Військових сил Іраку.
Одним з останніх успіхів бойовиків ІГІЛ та самопроголошеного “халіфату” стало захоплення найбільших нафтових родовищ в провінції Дейр-ез-Зор на Сході Сирії.
Райони оперативного присутності, контролю та бойових дій ІГІЛ на території Сирії та Іраку

За інформацією місцевих ЗМІ бойовики ІГІЛ реалізують нафту за вкрай низькою ціною – $25 за барель, яка потім контрабандним шляхом потрапляє в Туреччину та Іран. Перекуповують нафту посередники на півночі країни на кордоні з курдською автономією, причому після перепродажу на нафтопереробні заводи Туреччини та Ірану прибуток від такої операції може сягати колосальних значень.
На сьогодні основний обсяг нафти реалізується в місті Туз-Хурмату на північ від Багдада на території Іракського Курдистану.
Така можливість у бойовиків ІГІЛ з’явилася після успішного захоплення міста Мосул минулого місяця, що дозволило їм взяти під контроль частину нафтопроводу Кіркук-Джейхан і нафтопереробний завод у місті Байджі, один з найбільших в Іраку.
За матеріалами: Вєсті Економіка
Поділитися новиною