0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри пропонують законодавчо дозволити банкам залучати строкові вклади - без права на дострокове розірвання


Банкіри пропонують законодавчо дозволити банкам залучати строкові вклади - без права на дострокове розірвання

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує в законодавчому порядку передбачити право банків залучати термінові вклади від фізичних осіб, як з можливістю дотермінового розірвання депозитного договору, так і без такої можливості.

Про необхідність внесення відповідних змін до Цивільного кодексу НАБУ говорить у своїх листах до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності та Національний банк України.

На сьогодні норма законодавства зобов’язує банк видати вклад на першу вимогу вкладника – фізичної особи.

«НАБУ вважає, що дія даної норми не дозволяє розвивати довготермінове кредитування, а безальтернативне право вкладників дочасно забирати депозитні кошти постійно провокує кризи ліквідності і, в кінцевому підсумку, стає тягарем для держави, яка змушена рятувати банки», – йдеться в листі НАБУ.

Асоціація пропонує урізноманітнити продуктову лінійку банків і передбачити можливість укладення договору термінового вкладу без права на його дотермінове розірвання. Таким чином, вкладник завжди буде мати право вибору розмістити свої кошти на:

- Традиційний поточний рахунок з максимально гнучкими умовами щодо зняття-поповнення;

- Терміновий депозит з можливістю дотермінового вилучення;

- Терміновий депозит без права на його дочасне розірвання, але за більш привабливою ставкою.

«Терміновий депозит без права на його дочасне розірвання може стати привабливою формою розміщення коштів населення, а з точки зору банків, стане важливим джерелом формування стійкої довгочасної і прогнозованої частини їхніх пасивів. Таким чином, банки отримають можливість точніше планувати розміщення залучених коштів, а також уникнути масового відтоку вкладів у кризові періоди», – резюмують в НАБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НАБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua