Санкції США скоротять доступ компаній РФ до ринків капіталу, вдарять по споживанню та інвестиціях - Morgan Stanley


Санкції США скоротять доступ компаній РФ до ринків капіталу, вдарять по споживанню та інвестиціях - Morgan Stanley

Введення США нових санкцій проти низки російських банків і компаній було несподівано для інвесторів і може вдарити по економіці РФ, йдеться в огляді Morgan Stanley.

“Незважаючи на несприятливий зовнішній фон, Росії вдалося уникнути рецесії в першій половині 2014 року. Однак тепер, коли США ввели нові санкції, ми вважаємо, що наш прогноз зростання ВВП РФ на 0,8% у 2014 році може виявитися оптимістичним”, – йдеться в огляді.

Аналітики Morgan Stanley очікують, що санкції можуть ускладнити доступ російських компаній до зовнішніх ринків капіталу, а невизначеність щодо подальших перспектив економіки РФ вдарить по споживчому попиту та інвестиціях.

“Введення США нових санкцій проти низки російських банків і компаній ускладнить доступ до зовнішніх ринків капіталу для всіх російських позичальників, навіть якщо санкції до них не відносяться, оскільки існують побоювання щодо введення нових санкцій. Російським компаніям для обслуговування зовнішнього боргу в найближчі чотири квартали знадобиться близько $157 млрд, що може чинити тиск на рубль і призвести до ще одного підвищення ставок. Тим часом ми вважаємо, що ЦБ РФ забезпечить російські компанії коштами для обслуговування їхніх валютних боргів, що призведе до падіння резервів з поточного достатньо високого і комфортного рівня – $478,3 млрд”, – йдеться в огляді.

Як вважають аналітики, споживачі на тлі зростання невизначеності будуть продовжувати нарощувати заощадження на шкоду зростанню витрат, що негативно позначиться на споживчому попиті. Підвищення невизначеності також робить негативний вплив на інвестиційну активність, оскільки за нинішніх умов компанії РФ воліють заморожувати інвестиції.

“Зниження споживчого попиту та інвестиційної активності може зіштовхнути економіку РФ в рецесію в другій половині поточного року. Однак, як ми очікуємо, високі ціни на нафту і сприятлива ситуація на ринку праці нададуть підтримку економіці РФ, і її зниження буде плавне”, – йдеться в огляді.

За оцінками аналітиків інвестбанку, у відповідь на ослаблення рубля ЦБ РФ може знову збільшити обсяг накопичених інтервенцій, що призводять до зсуву меж операційного коридору бівалютного кошика на 5 копійок, до $1,5 млрд з $1,0 млрд. Водночас поки що експерти не очікують підвищення Центробанком РФ ключової ставки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua