Яценюк закликав український автопром готуватися до "закриття російського ринку"


Яценюк закликав український автопром готуватися до "закриття російського ринку"

Через перспективу повного обмеження торгівлі з Російською Федерацією прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав українських експортерів розвивати нові ринки збуту. Про це він повідомив на нараді з питань диверсифікації ринків збуту і джерел промислової продукції, на якому були присутні керівники підприємств автопрому.

Як зазначили в асоціації “Укравтопром”, Яценюк заявив, що, за попередніми оцінками, у разі повного закриття російського ринку експорт української продукції зменшиться на близько 5 млрд доларів. За словами прем’єр-міністра, також не виключається сценарій повного обмеження торгівлі з Росією у двосторонньому форматі.

Через небезпечну ситуацію на сході країни прем’єр-міністр закликав підприємців розраховувати на власний потенціал і не чекати на прихід іноземних інвесторів. “Ми повинні жити в реальному світі, а світ став іншим”, – сказав Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, минулого року обсяг експорту товарів з України на російський ринок становив 15,07 млрд доларів, у тому числі автотранспорту на суму 80 млн доларів. Варто відзначити, що вже минулого року обсяг постачання автомобілів на російський ринок було значно скорочено через застосування РФ дискримінаційного утилізаційного збору, незважаючи на це Росія залишалася найбільшим зовнішнім ринком збуту вітчизняного автопрому, на який припала майже половина всього експорту авто з України.

Цього року за підсумками перших чотирьох місяців товарообіг між Україною і РФ в частині автотранспорту становить 39 млн доларів, з яких 14,8 млн доларів становив експорт автомобілів до Росії, а 24,2 млн доларів – імпорт російських автомобілів в Україну.

Таким чином, за період січень-квітень 2014 р. митна вартість ввезених з Росії автомобілів становила 4% від загальної вартості імпорту автотранспортних засобів, а постачання автотранспорту, виготовленого в Україні, на російський ринок займали в структурі українського експорту автомобілів 31 відсоток.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua