ЄС відзвітував про різке зниження обсягів торгівлі з Росією: експорт на 11%, а імпорт - на 9%


ЄС відзвітував про різке зниження обсягів торгівлі з Росією: експорт на 11%, а імпорт - на 9%

Eurostat відзвітував про різке зниження обсягів торгівлі 28 країн Євросоюзу з Росією в січні-квітні 2014р. За даними статистичного відомства, за перші чотири місяці року експорт держав ЄС до Росії впав на 11%, а імпорт – на 9% порівняно з аналогічним періодом 2013р.

Обсяги експорту Євросоюзу до Росії склали 35 млрд євро (у січні-квітні 2013р. – 39,5 млрд євро), імпорту – 65,8 млрд євро (у порівнянні з 72,7 млрд євро). При цьому Росія залишається четвертим за значимістю торговим партнером ЄС після США, Китаю та Швейцарії. Дефіцит торгового балансу Євросоюзу з Росією знизився з 33,2 до 30,8 млрд євро.

Як зазначає The Wall Street Journal, падіння обсягів торгівлі ЄС з Росією не пов’язане безпосередньо з українською кризою: воно почалося задовго до того, як Євросоюз ввів санкції щодо низки російських фізичних і юридичних осіб. Експерти видання вважають, що зниження експорту в РФ пов’язане з різким уповільненням зростання російської економіки в кінці 2013 – початку 2014рр.

Що стосується падіння обсягів імпорту, то його аналітики пояснюють незвичайної м’якою європейської взимку, яка скоротила попит на російський природний газ та інші енергоносії.

Для деяких країн єврозони зниження обсягів торгівлі з Росією потенційно небезпечно, зазначає видання. Уряд Німеччини заявив 10 липня, що темпи зростання німецької економіки сповільнилися в другому кварталі 2014р. через конфлікт в Україні.

Зростання експорту держав єврозони в травні 2014р. здається занадто скромним, щоб припускати, що економічне зростання помітно прискориться в другому кварталі, пише WSJ. Дані, опубліковані Eurostat, демонструють різке зниження промислового виробництва, тоді як роздрібні продажі залишаються на колишньому рівні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua