Європарламент прийняв жорстку резолюцію щодо України: Москву засудили, депутати вимагають ввести "третю фазу" санкцій


Європарламент прийняв жорстку резолюцію щодо України: Москву засудили, депутати вимагають ввести "третю фазу" санкцій

Європейський парламент прийняв у четвер на пленарній сесії в Страсбурзі резолюцію по Україні, в якій висловлюється підтримка київському уряду і міститься засудження дій Росії.

У документі вітається нещодавнє підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю між ЄС та Україною. Депутати також привітали рішення Брюсселя негайно почати тимчасове виконання цього документа і закликали до його якнайшвидшої ратифікації.

Європарламент підтримує мирний план президента України Петра Порошенка як “основний шанс на деескалацію і встановлення миру”. Він “підтримує рішучі дії президента щодо забезпечення єдності, суверенітету і територіальної цілісності України”.

Водночас Європарламент заявляє, що Росія бере участь у військових діях і військових поставках, закликає її виконувати міжнародні зобов’язання, сприяти реальним мирних переговорів і використовувати свій вплив для припинення будь-якого насильства.

Депутати асамблеї ЄС “підтверджують право України на самооборону”, нагадують, що “міжнародне співтовариство підтримує єдність, суверенітет і територіальну цілісність України”.

Вони засуджують “російську агресію в Криму”, відкидають російську політику “доконаного факту” у ​​міжнародних відносинах, “вважають приєднання Криму незаконним, відмовляються визнати російське де факто правління на півострові, вітають рішення ЄС заборонити імпорт товарів з Криму та Севастополя”.

Засуджуючи триваюче кровопролиття на сході України, Європарламент “вітає добру волю, виявлену українською стороною в односторонньому припинення вогню, і жалкує про те, що повстанці і найманці відмовилися послідувати цьому прикладу”.

Європарламент закликає Росію “зі справжньою рішучістю підтримати мирний план (П.Порошенко – ІФ), вжити заходів для ефективного контролю свого кордону з Україною, зупинити триваюче проникнення через неї членів незаконних збройних формувань, зброї і бойової техніки, припинити ворожі дії та інфільтрацію, негайно скоротити чисельність своїх військ біля кордону з Україною, відвести їх від кордону, використовувати свою владу над повстанцями та найманцями, щоб змусити їх дотримуватися припинення вогню, скласти зброю і вийти назад до Росії через коридор для відступу, як це передбачено мирним планом Порошенка “ .

Європарламент шкодує у зв’язку із затриманням російськими властями української льотчиці Надії Савченко, вимагає негайного звільнення всіх заручників, утримуваних в Україні чи в Росії.

Депутати Європарламенту вітали розширення списку санкцій ЄС і “підготовчу роботу Ради ЄС, Європейської зовнішньополітичної служби та держав-членів ЄС з метою запровадження проти Росії нових санкцій, які повинні зачіпати економіку, фінансовий і енергетичний сектори, включати ембарго на зброю і технології подвійного призначення”.

Вони настійно закликають “ввести колективну заборону на продаж зброї до Росії і виконувати її до нормалізації становища на сході України”.

Депутати вимагають від Ради ЄС ввести “третю фазу” прийнятого в березні трехступенчатого плану санкцій, якщо “того зажадає ситуація”.

У проекті постанови звучить докір країнам ЄС в неузгодженості їхньої політики щодо Росії у зв’язку з українською кризою, в тому числі в галузі енергетичної безпеки. Європарламент “шкодує, що деякі держави-​​члени (ЄС – ІФ), проявляють роз’єднаність і відсутність солідарності”.

Європарламент наполягає на посиленні ролі спеціальної місії спостерігачів ОБСЄ, на збільшенні виділяються їй матеріальних і фінансових коштів, “щоб допомогти Україні у контролі та моніторингу прикордонних районів”.

Серед вимог і побажань, звернених до Києву, Європарламент підкреслює крайню необхідність внутрішніх економічних і політичних реформ, проведення незалежного та неупередженого розслідування з міжнародною участю всіх подій, що спричинили смерть людей, і злочинів проти людяності, які мали місце у всіх частинах України з листопада 2013 , та притягнення винних до відповідальності.

Європарламент “нагадує про необхідність зупинити систематичне і структурний згортання прав людини, подолати погане управління, широко поширену корупцію і колосальну тіньову економіку в Україні; підкреслює важливість продовження процесу конституційної реформи”, закликає прийняти “антидискримінаційний закон, який відповідає європейським стандартам”.

Він вважає вкрай важливим почати поступовий процес децентралізації центральної влади з передачею повноважень регіональним і муніципальним адміністраціям “без підриву внутрішнього балансу влад або ефективного функціонування держави”.

Два пункти резолюції присвячені проблемі поставок і транзиту російського газу. Європарламент “підкреслює необхідність пошуку чіткого, справедливого і стабільного рішення для забезпечення безпеки поставок газу з Росії в Україну”, причому “ЄС повинен і далі грати свою роль у сприянні досягнення угоди, що дозволяє Україні платити конкурентоспроможну, а не політично вмотивовану ціну”.

Він звертає увагу на те, що “використання енергетичних ресурсів як інструмента зовнішньої політики підриває довгострокове довіру до Росії як надійного торговельного партнера ЄС”. Депутати закликали “забезпечити достатню подачу газу (у Україні – ІФ) через реверсні трубопроводи з суміжних держав ЄС”.

Європарламент привітав створення Європейською комісією Групи підтримки для України, яка допомагатиме українській владі проводити політичні та економічні реформи і виконувати “Європейський порядой денний реформ”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua