Більше третини росіян викрадали секрети колишніх роботодавців


Більше третини росіян викрадали секрети колишніх роботодавців

Близько 38 відсотків російських громадян хоча б раз у своїй кар’єрі незаконно копіювали, знищували або оприлюднили конфіденційні дані колишнього роботодавця. Про це йдеться в дослідженні антивірусної компанії ESET і консалтингової компанії FutureToday.

Дослідження базується на результатах опитування більше 500 передплатників російськомовних груп ESET в соцмережах і представників 50-ти російських компаній і представництв закордонних фірм, що працюють в Росії.

Близько 17 відсотків опитаних зізналися, що їм доводилося знищувати цінні документи, листування або програмне забезпечення, щоб нашкодити колишньому роботодавцеві.

Ще 13 відсотків несли з собою робочі матеріали (наприклад, базу клієнтів, плани, звіти та інші дані) для подальшого продажу або використання на новому місці роботи.

Частина співробітників (4 відсотки) після звільнення користувалися недоробками IT-фахівців колишньої компанії і продовжували віддалено відвідувати корпоративні ресурси. Стільки ж звільнених навмисно мстилися колишньому роботодавцеві – публікували корпоративну інформацію (від фінансових документів до особистих даних керівництва) в інтернеті.

Ті 62 відсотки учасників опитування, які ніколи не робили нічого подібного, відзначили, що вважають такі методи непорядними.

Цікаво, що частка звільнених, «атакуючих» екс-роботодавця, практично збігається з часткою компаній, недостатньо дотримуються правила інформаційної безпеки. Приблизно 37 відсотків опитаних компаній повідомили, що не вживають ніяких особливих заходів після звільнення співробітників.

Серед тих, які приділяють увагу цьому питанню, 25 відсотків компаній обмежують доступ увольняющегося співробітника до корпоративної інформації в останні дні роботи. У 22 відсотках компаній відразу ж після виходу працівника відключають віддалений доступ до пошти та інших ресурсів, а в 16 відсотках змінюють паролі на всіх корпоративних ресурсах, якими користувався звільнений.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua