Фіскальна служба хоче зменшити єдиний соцвнесок до 15% - і ввести кримінальну відповідальність за його несплату


Фіскальна служба хоче зменшити єдиний соцвнесок до 15% - і ввести кримінальну відповідальність за його несплату

Державна фіскальна служба виступає з ініціативою зменшення ставки єдиного соціального внеску до 15% з нинішнього середнього показника 37%, а також ввести кримінальну відповідальність за його несплату. Про це на прес-конференції повідомив голова Держфіскальної служби Ігор Білоус.

“Це менше 15%. Наше головне завдання: перекрити заробітні плати “в конвертах”, оскільки 80% бізнесу використовують зарплату в конвертах. Ми пропонуємо впровадити принцип “батога і пряника”. Ми хочемо ввести реальну кримінальну відповідальність за те, що не буде виконана навіть така пільгова ставка. Просто будемо карати людей”, – сказав Білоус.

За його словами, ініціатива може бути розглянута і прийнята протягом двох місяців. “Якщо ми будемо рухатися швидко, то я вважаю, що це взагалі можна зробити протягом двох місяців”, – зазначив голова служби. Він додав, що ініціатива вже перебуває на розгляді профільних міністерств.

Нагадаємо, Державна фіскальна служба створена на базі Міністерства доходів і зборів та підпорядковується Міністерству фінансів. Головою служби призначений Ігор Білоус, його першим заступником, який курирує податкову міліцію, Володимир Хоменко, а заступником, що курирує митну політику, Анатолій Макаренко.

Ставка ЄСВ в Україні коливається, однак за загальним правилом становить близько 37% від фонду оплати праці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua