Чому "найгарячіша" валюта все ще популярна?


Чому "найгарячіша" валюта все ще популярна?

Хоча новозеландський долар перебуває в межах досяжності його історичних максимумів і це продовжується з середини 2013 р., аналітики вважають, що цю тенденцію просто не можна зупинити.

Новозеландський ківі торгується зараз на рівні $0,882, що трохи менше історичного максимуму в $0,8842, який був досягнутий 1 серпня 2011 р.

Це було викликано рішенням рейтингового агентства Fitch підтвердити рейтинг країни на рівні “АА”, а також підвищити прогноз зі “стабільного” до “позитивного”.

“Як одна з двох валют, яка показала помітну динаміку в розвинених індустріальних країнах, ківі користувався попитом тих інвесторів, які жадають високої прибутковості, а дії Fitch тільки збільшать силу”, – сказав керуючий директор BK Asset Management Борис Шлоссберг.

Нова Зеландія підвищила процентні ставки три рази в цьому році, досягнувши рівня 3,25%. Це єдина розвинена економіка, де було посилення грошово-кредитної політики.

Багато аналітиків чекають, що цього місяця ставка буде підвищена вчетверте, а центральний банк на початку цього року повідомив, що планує підвищити ставки на 225 базисних пунктів протягом наступних двох років.

Грошово-кредитна політика і сильна економічна основа країни сприяли 14%-му зростанню національної валюти відносно долара з середини минулого року, в той час як “голод” інвесторів до високоприбуткових валют також сприяв зростанню.

Хоча деякі аналітики відзначають, що сила валюти може зробити експорт Нової Зеландії менш привабливим, більшість згодна, що банк навряд чи змінить курс своєї грошово-кредитної політики.

“У той час як вони очікують, що валюта в підсумку знизиться через погіршення умов торгівлі і падіння цін на споживчі товари, вони, схоже, не бажають цього в короткостроковій перспективі”, – сказав глава валютних досліджень Standard Chartered Bank Каллум Хендерсон.

Він очікує, що ківі зросте до $0,8843, що є важливим технічним рівнем, і це може призвести до подальшого руху до $0,9. Але деякі аналітики не вірять в такий потенціал зростання ківі.

Старший валютний стратег National Australia Bank Емма Лоусон вважає, що новозеландський долар впаде приблизно до $0,8 до кінця року.

“Ми не бачимо можливості для подальшого зростання. Центральний банк буде відчувати себе трохи менш комфортно з урахуванням поточного курсу ківі, але враховуючи, що вони знаходяться на шляху до посилення, вони навряд чи втрутяться. Ми очікуємо, що хоча ківі продовжує зміцнюватися, центральний банк може відступити від циклу жорсткості, і це послабить валюту”, – сказав вона.

Лоусон також сказала, що сила ківі й австралійського долара пов’язана з низькою волатильністю, апетитом до високої прибутковості і невеликі центральні банки мало що можуть зробити з цим.

Fitch зазначає, що бюджетна консолідація зміцнить стійкість суверенної кредитоспроможності Нової Зеландії, але також виходить, що країна занадто вразлива до високого боргу і залежна від сировинних товарів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua