Китай готовий виділити Україні ще $3,5-4 млрд кредитів


Китай готовий виділити Україні ще $3,5-4 млрд кредитів

Китайська Народна Республіка готова виділити ще $3,5-4 млрд в рамках кредитно-торговельного співробітництва з ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” (ДПЗКУ).

“На сьогодні працює делегація КНР, яка вчора-позавчора проводила переговори в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, Міністерстві аграрної політики і продовольства та ДПЗКУ. Можу сказати, китайська корпорація, яка працює в ДПЗКУ готова відпрацьовувати другий етап, який становить суму близько $3,5-4 млрд”, – сказав міністр аграрної політики і продовольства Ігор Швайка під час III Всеукраїнського аграрного форуму в Києві в четвер.

ДПЗКУ створена урядом у серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій – лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп’яної заводи. Сумарно 44 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,46 млн тонн зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів становлять близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Держкорпорація в 2012 році домовилося з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд, який планувалося використовувати на спотові і форвардні закупівлі 4 млн тонн зерна (по 2 млн тонн на умовах форварда і за прямими контрактами) для їхнього експорту за торговими угодами з КНР у 2013/2014 МР. Такий самий обсяг експорту передбачений і у 2014/2015 МР.

Оператором з китайської сторони за цим контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної промисловості і генеральних підрядів.

Передбачалося, що надалі китайська сторона виділить ще $1,5 млрд на проекти зрошення і розвитку зернової логістики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua