НАБУ: банкам треба дозволити проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі з банківськими металами


НАБУ: банкам треба дозволити проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі з банківськими металами

Незалежна асоціація банків України вважає за доцільне дозволити банкам проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі з банківськими металами. Про цю ініціативу йдеться в листі Асоціації на адресу Національного банку України.

У ньому вказано, що на сьогодні, згідно з чинною нормативною базою, банки мають право здійснювати арбітражні операції на умовах маржинальної торгівлі з іноземними валютами виключно в межах 1-ї групи “Класифікатора іноземних валют та банківських металів”. Проведення таких операцій з банківськими металами не передбачено.

“Світова банківська практика передбачає здійснення банками за дорученням клієнтів арбітражних операцій не тільки з іноземними валютами, а також і з банківськими металами, які відіграють важливу роль “тихої гавані” в моменти кризових коливань на міжнародних валютних ринках. Відсутність у вітчизняних банків такої можливості робить їх неконкурентними в цій сфері стосовно банків-нерезидентів підштовхує фізичних осіб – резидентів віддавати перевагу проведенню арбітражних операцій саме через банки-нерезиденти, знаходячи шляхи співпраці з ними”, – йдеться в листі НАБУ.

Асоціація також запропонувала внести відповідні зміни до нормативних актів регулятора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НАБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua