Наповнюваність готелів Одеси в червні 2014 р. знизилася на 50% порівняно з минулим роком


Наповнюваність готелів Одеси в червні 2014 р. знизилася на 50% порівняно з минулим роком

Наповнюваність готелів Одеси в червні 2014 року знизилася до 50-60% з деяким збільшенням наповнюваності у вихідні дні, в порівнянні з 90-100% наповнюваністю в аналогічний період минулого року.

Такі дані повідомляє некомерційна громадська організація “Одеса 2.0” з посиланням на проведене нею дослідження, метою якого було визначення впливу суспільно-політичної ситуації в країні на туристичну привабливість міста.

Згідно з дослідженням, в червні готелі в центральній частині міста були менш завантажені, ніж готелі в безпосередній близькості до пляжних зонах і морю. У будні дні готелі в центрі Одеси були завантажені на 30% -40%, у вихідні – на 40% -50%. Готелі в поблизу моря в будні були завантажені на 40% -50%, у вихідні – на 50% -70%.

Найбільший приплив постояльців у готелях спостерігався 28-30 червня – у перші довгі вихідні дні літа. У цей час у місті проходило безліч фестивалів, а також відбувся концерт гурту “Океан Ельзи”. Завантаження хостелів і готелів низького цінового сегменту склало в ці дні майже 100%. Разом з тим, готелі більш високого рівня і, особливо, преміум-сегменту додаткового припливу туристів практично не відчули.

В цілому найбільший попит у цьогорічному туристичному сезоні в Одесі поки зберігають хостели і готелі невисокого цінового сегменту, а також готелі, розташовані в безпосередній близькості до пляжних зон і моря. Падіння попиту в них спостерігається приблизно на рівні 20% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, істотно змінився якісний склад туристів. У порівнянні з минулим роком більш ніж вдвічі зменшилась кількість туристів з Росії, які раніше займали до 50% номерів в готелях, зараз цей показник становить 15-20%. Значно зменшилася кількість туристів з країн Європи та США. При цьому постійні іноземні клієнти готелів збереглися, вони або вже відвідали Одесу, або бронюють номери. Разом з тим, вдвічі зріс показник наповнюваності готелів українськими туристами, що прибувають переважно з Харкова, Дніпропетровська, Києва і раніше відпочивали в Криму.

Більшість опитаних представників готелів не оцінюють початок туристичного сезону повністю проваленим. Вони прогнозують деяке зростання туристичної активності по ходу сезону, в зв’язку з наміченою тенденцією резервування номерів у готелях на пізніші періоди.

Всього в ході дослідження було зібрано інформацію про понад 70 готелів нижнього, середнього і преміум сегментів. Методика дослідження – телефонне опитування. Готелі ранжувалися за близькістю розташування до моря і центру міста.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua