Міндоходів остаточно ліквідували


Міндоходів остаточно ліквідували

Кабінет міністрів затвердив положення про Державну фіскальну службу, остаточно ліквідувавши, таким чином, Міндоходів, рішення про ліквідацію якого було ухвалене на початку березня цього року.

Про це йдеться у постанові уряду №236, оприлюдненій у газеті “Урядовий кур’єр”.

Згідно з постановою, Держфіскальна служба, формування якої було анонсоване Арсенієм Яценюком у травні цього року, є центральним органом виконавчої влади, вона несе відповідальність за реалізацію держполітики у сфері стягування податків, ведення митної справи, адміністрування єдиного соцвнеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування.

Крім того, Державна фіскальна служба здійснює державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями у рамках виконання податкового, митного законодавства і правил сплати єдиного соцвнеску.

Основними завданнями Держфіскальної служби, крім реалізації держполітики, визначено: контроль за наповненням бюджету у частини податкових і митних платежів, контроль за виробництвом і оборотом спирту, тютюнових виробів, контроль за своєчасністю розрахунків в інвалюті, дотримання правил ведення готівкових розрахунків і контроль за наявністю ліцензій або патентів для здійснення операцій, що підлягають ліцензуванню або патентуванню.

Держфіскальна служба має право обмінюватися інформацією з іншими органами влади і аналогічними службами іноземних держав, звертатися до суду у передбачених законом випадках, надавати дозвіл на відкриття і експлуатацію митних складів і брати участь у наданні послуг цифровому підпису.

Також Держфіскальна служба має право проводити аналіз впливу макроекономічних показників і загальноекономічної ситуації в країні на ступінь виконання податкових і митних статей бюджету.

Керівником Державної фіскальної служби Кабінет міністрів України призначив Ігоря Білоуса, одночасно звільнивши його з посади першого заступника міністра доходів і зборів.

Заступниками очільника Держфіскальної служби стали Володимир Хоменко, також звільнений з посади заступника міністра доходів і зборів України, і Анатолій Макаренко.

Як очікується, Володимир Хоменко на посаді першого заступника очільника Держфіскальної служби займатиметься сферою діяльності податкової міліції і боротьби з податковими злочинами. Анатолій Макаренко на посаді заступника очільника Держфіскальної служби опікуватиметься митною службою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua