Франція завдає потрійного удару по долару


Франція завдає потрійного удару по долару

Франція завдає потрійного удару по долару. Спочатку голова Банку Франції Крістіан Нойєр висловився за дедоларизацію, потім гендиректор Total Крістоф де Маржері заявив, що не бачить причин розплачуватися за нафту доларами, і нарешті міністр фінансів Франції Мішель Сапін запропонував активніше використовувати євро замість доларів.

Його фраза про те, що продавати літаки самим собі за долари не зовсім логічно, найбільш красномовно характеризує нинішній настрій французів.

Антидоларові настрої в Парижі з’явилися невипадково. Історія з банком BNP Paribas, який американці оштрафували майже на $10 млрд за порушення санкцій проти низки країн, стала останньою краплею.

Саме вона змусила французів замислитися про зниження подібних ризиків у майбутньому, а отже й скоротити частку долара в розрахунках.

Геополітичний курс США, в якому долар часто використовується як зброя, більше схожий на дорогу смерті. Штати намагаються вказувати, кому і з ким варто працювати, але ці дії лише стимулюють інші країни до відмови від американської валюти.

Як справедливо зауважив пан Нойєр, в торгівлі між Китаєм і Європою немає ніякої потреби використовувати долар, можна розплачуватися євро або юанем. Більше того, між Банком Франції та Народним банком Китаю ведеться активна робота в цьому напрямку, і навіть підписаний меморандум. Франція далеко не єдина країна, яка виступає за відмову від гегемонії долара. Китай, наприклад, з багатьма партнерами вже давно здійснює розрахунки в юанях. Та й Росія на тлі українського конфлікту взяла курс на дедоларизацію.

Втім, аналітики американських банків відмовляються вірити в те, що національна валюта США зменшить свою вагу, хоча і визнають очевидне.

Ян Станнард, головний стратег Morgan Stanley з валютних ринків в Європі: “Це загальна тенденція, яку ми бачимо в світовій торгівлі. В Азії Китай активно укладає угоди про розрахунки в локальних валютах. Думаю, така тенденція продовжиться, але вона не буде представляти загрозу пануванню долара”.

Перетворення монополярного світу на багатополярний – процес не швидкий і може забрати десятиліття. Але так чи інакше, цей процес, судячи з усього, запущений.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua