"Податок на депозит платитимуть всі" - думка


"Податок на депозит платитимуть всі" - думка

З 1 серпня кожен власник депозиту платитиме 15-відсотковий податок від прибутку.

Про це йдеться в законопроекті N4101а “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу”, за який у п’ятницю проголосували депутати.

“Відповідно до законопроекту, податок платитимуть всі власники депозитів — і ті, хто кладе мільйони, і ті, хто має на рахунку кілька тисяч гривень. Наприклад, поклала людина 10 тисяч гривень на депозит під 20 відсотків річних, у кінці року отримає не дві тисячі гривень, а 1700. Тобто 300 гривень податку в неї відрахують”, – розповідає Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Перед прийняттям закону у нього внесли численні правки. Спочатку він передбачав прогресивну шкалу оподаткування — 15%,20% і 25% залежно від розміщеної на депозиті суми. Зараз розмір податку для всіх однаковий.

“Варіант, який прийняли, є оптимальним. Особливо важливо, що внесли зміни в адміністрування цього податку. Тепер вкладникам не треба буде самим заповнювати якісь документи, вистоювати в черзі у Податкову інспекцію, аби його сплатити. Податок зніматиметься автоматично банком із прибутку депозиту. Щодо розміру податку, то на мою думку, краще було б зробити його на рівні 5 відсотків. Це б не так відлякувало потенційних вкладників. Хоча розумію, що зараз такий час — зараз потрібно інтенсивно наповнювати держбюджет. Такий податок є й в інших країнах. Наприклад, в Німеччині із прибутку відраховують 50 відсотків, у Швейцарії — 65 відсотків”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua