8 варіантів заміщення поставок російського газу - від Мінфіну


8 варіантів заміщення поставок російського газу - від Мінфіну

Міністерство фінансів разом з іншими відомствами розробило вісім варіантів заміщення постачання імпортного газу (у тому числі російського), говориться на його сайті. Як наголошується, жоден з них не є оптимальним і має як переваги, так і недоліки.

біопаливо

Цей напрямок розрахований для невеликы населены пункти з чисельністю населення до 20 тис. Мінфін пропонує перевести котли на опалення біологічно активними видами палива. Як наголошується, в Україні є величезна кількість земель, на якій можна вирощувати сировину для біопалива. Мінусом цього способу заміщення є обмежене коло потенційних споживачів.

синтетичний газ (горючий газ)

Створюється в результаті газифікації вугілля. Реалізація цього варіанту вплине не тільки на зменшення використання імпортованого природного газу, а й дозволить за наявності додаткового обладнання зменшити викиди вуглекислого газу в повітря.

збільшення власного видобутку

Мінфін пропонує впритул зайнятися бурінням на глибинах більше 5 км. За інформацією відомства, такі родовища є, зокрема, в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини. Однак такий газ дорого коштує, до того ж необхідно провести роботи з підтвердження запасів газу.

водовугільне паливо

Мова йде про створення вугільних сумішей – рідкого палива, яке створюється змішуванням подрібненого вугілля і води. Воно може використовуватися як альтернатива природному газу і мазуту.

використання електроенергії в нічний час для акумуляції тепла

Вночі електрика більш дешева, і її можна використовувати для автономних систем опалення будинків на базі теплоакумуляторів.

термінал скрапленого газу

Скраплений газ буде поставлятися за цінами близько 380 доларів за тисячу кубометрів. Однак спочатку потрібно вирішити питання з постачальниками і політичне питання з Туреччиною для транзиту через протоку Босфор

синтез-газ SG

Іще один тип синтетичного газу, що отримується в результаті газифікації вугілля, який потім використовується хімічною промисловістю. Для видобутку використовується рядове вугілля власного видобутку (близько 10 млн тонн вугілля будь-яких марок).

синтез-газ SNG

Аналог природного газу, отриманий в результаті газифікації (конверсії) вугілля. Реалізація такого варіанту передбачає зменшення використання імпортованого природного газу на 2 млрд. куб. Втім, на сьогодні сертифікація установок з газифікації в Україні відсутня. Тим часом у світі діють 85 таких газогенераторних установок.

Мінфін зазначає, що його пропозиції – чисто теоретичні, і пропонує створити робочу групу на чолі з Мінрегіонбудом, яка б розробляла конкретні проекти із заміщення імпортного газу.

Нагадаємо, що з 16 червня Україна припинила закупівлі російського газу через невирішену суперечку щодо його ціни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua