Україна за 6 міс. скоротила експорт сирів у 1,8 рази


Україна за 6 міс. скоротила експорт сирів у 1,8 рази

Україна в січні-червні 2014 року експортувала 16,04 тис. тонн сирів, що в 1,8 рази менше порівняно з показником за перше півріччя 2013 року.

За митною статистикою, оприлюдненою Міністерством доходів і зборів, у грошовому вираженні експорт сирів за цей період скоротився в 1,6 рази – до $104,15 млн.

Основний експорт, як і раніше, здійснювався в Росію (75,43% поставок у грошовому вираженні), Казахстан (11,29%) і Білорусію (8,2%).

Імпорт сирів у першому півріччі становив 6,48 тис. тонн проти 9,06 тис. тонн у січні-червні 2013 року. У грошовому вираженні він скоротився на 22,5% – до $38,8 млн. Ввезення цієї продукції переважно здійснювалося з Польщі (32,6% поставок в грошовому вираженні) і Росії (19,74%).

Водночас, за шість місяців поточного року Україна суттєво наростила поставки вершкового масла – майже в 11 разів: з 0,47 тис. тонн у першому півріччі-2013 до 5,1 тис. тонн. Цієї продукції було експортовано на суму $23,5 млн (2,07 млн за аналогічний період минулого року). Головним покупцем виступила Росія (84,6% поставок).

При цьому імпорт вершкового масла також збільшився, приблизно, в 2,3 рази – до 9,5 тис. тонн. На внутрішній ринок цієї продукції було поставлено на суму $45 млн.

Як повідомлялося, у зв’язку з обмеженнями на постачання сирів до РФ, багато українських молокопереробних підприємств вирішили переорієнтувати свої виробничі ресурси на випуск вершкового масла і сухого молока.

Як повідомлялося, з квітня на територію РФ заборонено ввезення молочної продукції українських виробників: ПП “Рось”, філія “Охтирський сиркомбінат”, ПАТ “Пирятинський сирзавод”, ТОВ “Гадячсир”, ПАТ “Золотоніський маслоробний комбінат” та ТОВ “Техмолпром”.

З 30 червня Россільгоспнагляд також обмежив поставки продукції ПАТ “Баштанський сирзавод” та філії ПП “Рось” Роменський молочний комбінат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua