НБУ роз'яснив банкам застосування норм постанови № 328 - стосовно зняття готівки на компенсаційні виплати за вкладами


НБУ роз'яснив банкам застосування норм постанови № 328 - стосовно зняття готівки на компенсаційні виплати за вкладами

Національний банк України (НБУ) роз’яснив банкам застосування норм його постанови №328, підкресливши, що встановлені обмеження на зняття готівки не поширюються на компенсаційні виплати вкладникам ліквідованих кредитно-фінансових установ.

“Враховуючи соціальне значення безперебійних виплат гарантованих сум відшкодування, звертаємо увагу банків-агентів на те, що норми постанови №328 не поширюються на виплати відшкодувань вкладникам за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб”, – йдеться в листі НБУ №18-112/33663, текст якого має агентство “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, постановою №328 від 30 травня 2014 року НБУ обмежив видачу готівкових коштів у національній валюті з поточних (у тому числі карткових) і депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 150 тис. грн на добу на одного клієнта.

У листі НБУ відзначається, що деякі банки-агенти, через які Фонд гарантування вкладів здійснює виплату гарантованих сум відшкодування, обмежили видачу готівкових коштів (на суму граничного розміру відшкодування 200 тис. грн), посилаючись на вимоги цієї постанови центрального банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua