У червні бюджетне відшкодування ПДВ скоротилося вдвічі


У червні бюджетне відшкодування ПДВ скоротилося вдвічі

Бюджетне відшкодування податку на додану вартість у червні поточного року склало лише 2,326 млрд грн., що більш ніж удвічі менше показника відшкодування ПДВ в травні 2014 року.

Згідно з оприлюдненими у вівторок даними про відшкодування ПДВ Державною казначейською службою, в червні значне скорочення обсягів відшкодування податку відбулося в Донецькій і Луганській областях.

Так, якщо ще в квітні поточного року практично 50% загального обсягу відшкодування ПДВ припадало на Донецьку область — 2,108 млрд грн., в травні цей показник складав 1,643 млрд грн., то вже в червні відшкодування склало лише 12,634 млн грн. У Луганській області обсяг відшкодування ПДВ в червні склав всього 7,66 млн грн., тоді як ще в травні — 78,326 млн грн. і 44,379 в квітні.

Водночас 96% загальної суми відшкодування ПДВ по Донецькій області отримало ПрАТ “Торговий Альянс Норд”- 12,129 млн грн. У Луганську 88% обласного відшкодування отримало підприємство ТОВ “Торговий дім “Контактор”, що спеціалізується на електроустаткуванні — 6,778 млн грн.

У червні найбільший обсяг відшкодування ПДВ отримав один з найбільших українських операторів ринку соняшникової олії і експортерів зерна ТОВ “Кернел Трейд” — 350, 536 млн грн., а також найбільший виробник сталевого прокату в Україні “ArcelorMittal Кривий Ріг — 296, 677 млн грн.

Крім того, завод з переробки яєць, що входить до структури агрохолдингу “Авангард” Олега Бахматюка, ТОВ “Імперіо Фудз” з державної казни в червні отримав 187,730 млн грн.

Серед підприємств Київської області найбільше відшкодування ПДВ отримав МХП: ПАТ “Миронівський хлібопродукт” — 140 млн грн., практично подвоївши показник в порівнянні з обсягом відшкодування вказаного податку в травні, і ПАТ “Миронівський завод з виготовлення круп і комбікормів” — 118,129 млн грн.

Практично не змінився обсяг бюджетного відшкодування для одного з найбільших в Україні експортерів зерна, олійних культур і продуктів їх переробки АТ “Каргілл”, якому в червні відшкодовано 116,413 млн грн.

Для ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат”, що входить до структури швейцарської залізорудної компанії Ferrexpo AG, бюджетне відшкодування ПДВ в червні склало 120,124 млн грн., що на 12,41% більше показника відшкодування ПДВ за травень 2014 року.

У Кіровоградській області найбільше відшкодування ПДВ отримав Торговий дім “Креатив-розлив”, що входить до групи “Креатив” (одного з найбільших виробників масложирової продукції в Україні) на суму 112,341 млн грн., що на 78% перевищує показник бюджетного відшкодування ПДВ за травень 2014 року.

У червні ПАТ “Євраз – Суха Балка” (група компаній Evraz), що спеціалізується на видобутку і виробництві товарного залізняку, було відшкодовано 80,902 млн грн. ПДВ.

Як повідомлялося, 10 квітня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким списки компаній, що отримали бюджетне відшкодування ПДВ, підлягають обов’язковому оприлюдненню.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua