ЄБРР вдвічі збільшив фінансування альтернативної енергетики в Україні


ЄБРР вдвічі збільшив фінансування альтернативної енергетики в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку удвічі збільшив обсяг фінансування програми реалізації проектів альтернативної енергетики в Україні (USELF) – до 140 млн євро.

Про це в інтерв’ю журналістам заявила провідний банкір департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна.

“Коли ми готували першу фазу, в рамках якої було виділено 50 млн євро фінансування банку і 20 млн євро від Фонду чистих технологій, це був пробний етап. Оскільки був досягнутий успіх у реалізації першого етапу … було прийнято рішення радою директорів ЄБРР на початку 2014 року продовжити дану програму і збільшити обсяг фінансування, в рамках USELF, теж на 70 млн євро. 50 млн – це фінансування ЄБРР, і 20 млн – це фінансування Фонду”, – сказала Єрьоміна.

Менеджер проекту USELF Ральф Вальтер повідомив, що всього за час проекту було отримано 108 заявок, з яких розглянули поки 33, і 7 проектів вже отримали фінансування.

За словами старшого менеджера департаменту енергоефективності ЄБРР Сергія Масліченка, банк забезпечує фінансування 60% від вартості проекту.

“Спочатку інвестор витрачає свої гроші – це 40%. Потім інші 60% забезпечує ЄБРР”, – сказав Масліченко.

Водночас, відповідаючи на запитання про розмір процентної ставки по кредиту, банкір зазначив: “У нас немає стандартної відсоткової ставки як в українських комерційних банках. Все залежить від ризиків проекту, і хто є інвестором проекту”.

“Метою ЄБРР не є субсидування процентної ставки, ми не даємо нижче ринкових. Процентні ставки – це комерційна таємниця за кожним проектом”, – додав Масліченко.

Нагадаємо, ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 січня 2013 р. банк взяв на себе зобов’язання з надання понад 8,2 млрд євро (10,7 млрд дол.) в рамках 318 проектів в Україні. Одним з найбільших енергетичних проектів банку в Україні є надання кредиту обсягом 300 млн євро за проектом “Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій”.

ЄБРР в 2010 році оголосив про початок Програми фінансування альтернативної енергетики (USELF) обсягом 50 млн євро, метою якої є надання фінансування місцевим приватним підприємствам для інвестицій у проекти відновлюваної енергетики (мала гідроенергетика, вітроенергетика, сонячна енергетика, використання біомаси та біогазу) в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua