ЦБ Швейцарії зберіг "стелю" курсу франка до євро, підвищив прогноз інфляції на 2014р.


ЦБ Швейцарії зберіг "стелю" курсу франка до євро, підвищив прогноз інфляції на 2014р.

Швейцарський національний банк (ШНБ, центробанк країни) за підсумками засідання в четвер зберіг “стелю” курсу швейцарського франка до євро, введений в 2011 році, на рівні в 1,2 франка за євро.

Збереження “стелі” є “вірним інструментом” для стримування підвищуючого тиску на курс франка, йдеться в повідомленні ЦБ.

Центробанк також залишив ключову відсоткову ставку в діапазоні від нуля до 0,25% річних, що збіглося з очікуваннями експертів.

ШНБ ввів “стелю” у вересні 2011 року, коли курс франка практично зрівнявся з євро. На думку керівництва швейцарського ЦБ, без введення цього заходу економіка країни могла б опинитися у важкій рецесії.

Центробанк підвищив прогноз інфляції в Швейцарії на 2014 рік до 0,1% з 0%. За оцінками експертів ЦБ, в 2015 році середній рівень інфляції становитиме 0,3%, а не 0,4%, як очікувалося в березні, в 2016 році – 0,9%.

“Ми не бачимо сигналів інфляційних ризиків в Швейцарії в осяжному майбутньому”, – йдеться в заяві ШНБ.

Центробанк зберіг прогноз зростання ВВП Швейцарії на поточний рік на рівні 2%, зазначивши, що очікує продовження помірного відновлення економіки до кінця цього року.

Тим не менш, в ЦБ відзначають, що “глобальні темпи відновлення економіки залишаються нестійкі”, і суттєві знижувальні ризики зберігаються.

“Світова економіка повинна зміцнитися в наступні кілька кварталів, проте динаміка залишається стриманою за історичними стандартами”, – йдеться в повідомленні ШНБ.

Центробанк також зазначив, що швейцарські банки, у тому числі UBS AG і Credit Suisse Group AG, досягли значного прогресу в поліпшенні капіталу і показників левереджа.

Напередодні уряд Швейцарії знизив прогнози зростання економіки країни на 2014 і 2015 рік – відповідно до 2% з 2,2% і до 2,6% з 2,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua