Вирішити проблему з валютним курсом в Україні можна було протягом місяця - президент АУБ


Вирішити проблему з валютним курсом в Україні можна було протягом місяця - президент АУБ

Передбачити на якій максимальній позначці зупиниться курс долара зараз неможливо. Про це під час прес-конференції розповів президент Асоціації українських банкірів Олександр Сугоняко.

“В бюджеті записана межа плаваючого курсу – 10,5 грн./$. Але є дуже багато чинників, які впливають на курс – ескалація війни, розробка якісної програми відновлення української економіки, призначення на посаду голови НБУ”, – вважає він.

На думку експерта при бажанні впоратися із проблемою курсу можна було за місяць. “У нас є час щонайменше до кінця цього року, коли поточний рахунок платіжного балансу не буде особливо турбувати курс. Наприклад, у 2013 році для того, аби перекрити дефіцит платіжного балансу в 16 млрд. дол. треба було позичати. Можливо, в 2014 році буде 1-2 мільярди, які треба буде для цього знайти – але це не та сума, яка буде впливати. Тобто, з точки зору поточного рахунку платіжного балансу – ситуація нормальна”, – зауважив Сугоняко.

“А от з точки зору можливості отримати додаткові кошти з-за кордону, то їх треба позичати. І винайти, як можна примножити кошти в бюджеті, але не шляхом витягування з людей. А якщо і витягувати з людей – то прийняти нормальні закони по оподаткуванню багатих – нехай трошки поділяться, це наша спільна країна. Тобто, якби влада захотіла, разом із крупним бізнесом, середнім і Майданом, зняти проблему з курсом – це можна було зробити протягом місяця. Якби ці люди не ставили свої власні інтереси вище, ніж інтереси держави”, – підсумував він.

Нагадаємо, вчора курс гривні до долара перетнув психологічну межу в 12 грн. Однак, сьогодні курс трохи опустився до рівня 11,9-11,8 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua