Чиста пропозиція інвалюти на готівковому ринку збереглася в травні - НБУ


Чиста пропозиція інвалюти на готівковому ринку збереглася в травні - НБУ

Чиста пропозиція іноземної валюти на готівковому ринку в травні утримується другий місяць поспіль, що дає підстави для стриманого оптимізму щодо перспектив розвитку ситуації, повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ) в середу.

“Сьогодні стан валютного ринку України дає підстави для стриманого оптимізму щодо його подальшої динаміки. Цьому сприяли як тимчасові стабілізаційні заходи НБУ, так і відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом”, – йдеться в повідомленні.

За даними НБУ, українці в травні купили інвалюти на $318,6 млн, а продали на $426,4 млн: чиста пропозиція минулого місяця сягнула $107,8 млн, що на 33% перевищує аналогічний торішній показник ($81 млн).

Банківські вклади фізичних осіб у вільно конвертованій валюті в травні, за даними НБУ, продовжили зменшуватися, сягнувши до початку червня $17,488 млрд.

У повідомленні також нагадується, що в травні НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $211,6 млн, але продав $786,4 млн для забезпечення розрахунків за імпортний газ.

Втім, надходження фінансової підтримки з боку міжнародних фінансових організацій забезпечило зростання міжнародних резервів у травні на 25,8%, до $17,899 млрд.

У НБУ також зазначили, що стабілізації ситуації сприяли тимчасові заходи НБУ, що стосуються, насамперед, операцій юридичних осіб та спрямовані на запобігання непродуктивному відтоку капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua