У п'ятницю НБУ викупив з міжбанку $215 млн - для згладжування "різких коливань гривні"


У п'ятницю НБУ викупив з міжбанку $215 млн - для згладжування "різких коливань гривні"

Національний банк України (НБУ) 30 травня придбав на міжбанківському валютному ринку $215 млн, повідомляється на веб-сайті Нацбанку.

“Нацбанк бачить своє завдання в згладжуванні різких коливань курсу гривні. Крім того, враховується необхідність вживання заходів з поповнення міжнародних резервів держави. Тому було прийнято рішення вийти 30 травня на міжбанківський валютний ринок для купівлі іноземної валюти”, – роз’яснив в повідомленні причини інтервенції заступник директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк.

На його думку, ситуація на валютному ринку останнім часом мала тенденцію до поліпшення.

“Чистий валютний попит, який спостерігався протягом першого кварталу 2014 року, змінився в квітні-травні на чисту пропозицію на безготівковому ($0,2 млрд) і готівковому ($0,3 млрд) сегментах валютного ринку”, – наголошується в повідомленні.

За оцінкою Олександра Арсенюка, наявність такої тенденції свідчить про поступове поліпшення ринкових очікувань учасників валютного ринку.

“Цьому сприяє початок виконання Україною масштабної стабілізаційної програми, підтримуваної фінансуванням МВФ і дає змогу залучати фінансові ресурси і від інших кредиторів, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках”, – наголошується в повідомленні.

При цьому заступник директора генерального департаменту відзначив, що за таких умов починає збільшуватися попит на національну грошову одиницю з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж запасів іноземної валюти, накопичених в період невизначеності.

“Особливо такі тенденції виявляються в період сплати податків та інших обов’язкових платежів до бюджету, що, зокрема, і відбувалося в останні дні травня”, – вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, курс гривні на Міжбанку від початку 2014 року знизився на 29,8%, з 8,2850 грн/$1. Разом з тим, в п’ятницю курс гривні зміцнився до 11,8000 грн/$1 з 11,8500 грн/$1 у попередній робочий день.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua