Російські батьки збирають дітей у літні табори, перебуваючи в шоці від цін


Російські батьки збирають дітей у літні табори, перебуваючи в шоці від цін

Через тиждень дитячі табори РФ почнуть приймати школярів, у яких почалися канікули. Однак через дорожнечу путівок багато дітей в табори не потраплять – ціна путівок доходить до 50 тисяч рублів за три тижні, субсидії передбачені лише в частині регіонів, а на дотації можуть розраховувати тільки пільговики або нащадки співробітників держкорпорацій, пишуть “Новые известия”.

Так, мешканка підмосковного Одинцово Катерина Гуніна цього літа не змогла дозволити собі віддати дитину в спеціалізований дитячий табір в Звенигороді з ухилом на навчання англійської мови. “Ціна виявилася надто високою. За 14 днів доведеться заплатити 35 тис. рублів, а займатися англійською діти будуть лише дві години на день. У нашій сім’ї немає таких грошей”, – поскаржилася вона “НИ”. У результаті жінка вирішила, що її дитина проведе літо або у таборі, організованому при школі, або в селі у бабусі.

Цього літа в 53 тисячах таборів відпочинуть 8,5 млн російських школярів, було заявлено на нещодавній нараді в уряді РФ. Серед цих таборів 42000 – табори денного перебування при школах, 2,4 тисячі – заміські та оздоровчі, 787 таборів санаторного типу, 7000 стаціонарних наметових таборів і таборів праці та відпочинку. З бюджетів усіх рівнів на компенсацію вартості путівок виділять 46 млрд рублів. Однак субсидії дістануться головним чином пільговикам, а більшості звичайних сімей доведеться оплачувати повну вартість путівок.

Розцінки ж за тритижневу путівку починаються від 13 тисяч рублів на небагатих регіонах і від 42 тисяч рублів – в таборах на Чорноморському узбережжі, що можна порівняти з зарубіжними курортами. У Новосибірській області ціновий діапазон путівок – в межах від 13 до 28 тисяч рублів, в Пермському краї середня вартість становить приблизно 20 тисяч рублів, в Санкт-Петербурзі – близько 21 тисячі рублів. У Підмосков’ї ж розцінки починаються від 1,5 тисячі рублів на день.

“Ціна висока тому, що хороших баз не вистачає. Сучасні діти, які вже з’їздили з батьками в Єгипет, Туреччину і країни Європи, звикли до нормальних умов проживання. Тому старі піонерські табори, де хлопці живуть по 8-10 осіб у кімнаті, а зручності на поверсі, – не проходять. А вартість відпочинку на базі в Підмосков’ї з вигодами в номері і кімнатою на два-три людини приблизно така ж, як на морі і за кордоном”, – пояснює генеральний директор туроператора дитячого відпочинку “Робінзонада” Ірина Пересецька

Кому, звідки і куди можна поїхати з пільгами

У деяких регіонах з цього року запущені програми субсидування дитячого відпочинку. Наприклад, в Санкт-Петербурзі батьки дітей із спортивних та творчих колективів отримують 80% від розрахункової вартості тритижневої путівки (20475 рублів), а діти працюючих громадян – 60%. Місто просто видає сертифікат з відповідною сумою, який можна використовувати при оплаті відпочинку. Табір сім’я зобов’язана вибрати з певного переліку.

У Москві правом на путівку, оплачену бюджетом міста, володіють тільки пільгові категорії громадян, проте учасники олімпіад, творчих, спортивних колективів і дитячих громадських об’єднань, створених у підвідомчих установах міста, можуть отримати 90% від вартості путівки. Якщо ж батьки придбали путівку в табір самостійно, то батьки даних категорій дітей можуть отримати за неї компенсацію. Вибрати можна з декількох таборів в Підмосков’ї, середній смузі Росії та Краснодарському краї.

Але є для батьків і обнадійлива новина – в нинішньому році буде простіше потрапити в табори, розташовані в Криму. По-перше, тепер на кримські табори поширюються компенсації за путівки. Раніше півострів був за межами РФ, а на відпочинок за кордоном компенсації не передбачені. У середньому тритижнева путівка в кримські табори коштує приблизно стільки ж, як у табори на Чорноморському узбережжі Краснодарського краю. По-друге, кримські табори планується заповнити пільговиками, путівки яким оплатять регіони. Так, навіть у знаменитий кримський табір “Артек” Московська область відправить 1,2 тисячі дітей, Татарстан і Іркутська область – по 200. Всього в дев’яти артеківських таборах 3 тисячі місць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua