Інфляція в Україні в квітні прискорилася до 3,3%


Інфляція в Україні в квітні прискорилася до 3,3%

Споживчі ціни в Україні в квітні 2014 року зросли на 3,3%.

Як повідомив Державний комітет статистики у вівторок, від початку поточного року інфляція сягнула 6,4%, а в річному вимірі (по відношенню до аналогічного місяця минулого року) прискорилася до 6,9% з 3,4% за підсумками березня.

За 2013 рік споживчі ціни в Україні зросли на 0,5%, тоді як роком раніше вони знизилися на 0,2%.

Як повідомляє Держстат, на споживчому ринку в квітні порівняно з березнем поточного року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,2%. Найбільше – на 14,3% зросли ціни на овочі, зокрема білокачанна капуста – в 2,1 рази, цибуля – на 27,5%, помідори – на 21,6%, морква – на 14,6%. На 13,5% подорожчали фрукти, у тому числі банани – на 22,8%, цитрусові – на 9,7%, яблука – на 6,5%.

На 7,5-3,4% зросли ціни на рис, цукор, рибу та продукти з риби, продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти; на 2,6-1,5% – безалкогольні напої, макаронні вироби, хліб, соняшникова олія, сири, масло, маргарин, кисломолочну продукцію. Водночас на 7,6% подешевшали яйця.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, у тому числі на алкогольні напої – на 1,4%, тютюнові вироби – на 0,8%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка стали дорожчі на 3,5%, у т. ч. покриття для підлоги – на 8,7%, плити – на 4,1%, холодильники – на 4,0%.

Як повідомляє відомство, у сфері охорони здоров’я ціни зросли на 5,8%, що, головним чином, зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 9,6%.

У квітні поточного року підвищення цін на транспорт в цілому на 10,1% пов’язано із зростанням цін на паливо і масла на 18,1%, автомобілі – на 14,2%, а також підвищенням вартості перевезень авіаційним та автодорожнім транспортом (на 7,2% і 3,0% відповідно).

Ціни у сфері відпочинку і культури зросли на 2,7% в основному через подорожчання туристичних послуг на 14,9%. Крім того, на 2,9% підвищилися ціни на аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua