Стали відомі терміни проведення стрес-тестів в банках


Стали відомі терміни проведення стрес-тестів в банках

Національний банк цього року проведе незалежну діагностику 35 найбільших банків України, на які припадає 82% активів банківської системи. Тестування 15 найбільших банків буде завершено до кінця липня, ще 20 великих банків – до кінця вересня 2014 року.

Про це йдеться у програмі співробітництва з Міжнародним валютним фондом.

Йдеться про ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, “Дельта”, “Аваль”, Укрсоцбанк, ПІБ, Сбербанк Росії, ПУМБ, Надра Банк, Альфа-банк, “Фінанси та Кредит”, ВТБ, УкрСиббанк, Укргазбанк, Брокбізнесбанк, VAB, ОТП, Креді Агріколь Банк, “Фінансової ініціативи”, Фідобанк, “Південний”, Імексбанк, “Форум”, ІНГ Банк, Родовід Банк, “Хрещатик”, “Київська Русь”, Златобанк, Південкомбанк, Універсалбанк, ВБР, БТА, Укрінбанк, банк “Кредит Дніпро”.

Крім того, для забезпечення платоспроможності банків НБУ вимагатиме від банків надати бізнес-плани, що підтверджують достатній рівень капіталу з розрахунку до 2016 року.

В документі також йдеться, що Нацбанк в найближчій перспективі повинен продовжити забезпечення ліквідності банків для підтримки їхньої платоспроможності. Також регулятор перегляне вимоги до обов’язкових резервів і вимагатиме від найбільших банків щотижневі прогнози руху грошових коштів, щоб забезпечити прозорість і оперативність інструментів з підтримки ліквідності.

Нагадаємо, з початку року в Україні лопнули вже п’ять банків, серед яких Брокбізнесбанк і банк “Форум”, які за розміром активів посідають 16 і 24 місця відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua