Україна не проситиме ООН вводити миротворців - МЗС


Україна не проситиме ООН вводити миротворців - МЗС

В.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця вважає, що Росія здійснює щодо східних регіонів “завуальовану окупацію”.

«Те, що відбувається у східній Україні – це дуже завуальована форма окупації. Російські спецпідрозділи діють на території України, захоплюють будівлі, при цьому це подається як проведення протестних виступів нібито громадян України», – сказав він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Він назвав провокацією заяви представників РФ про можливе введення «миротворців» в Україну.

«Ми розцінюємо їх як провокації. Адже таке рішення приймається російською стороною в односторонньому порядку і це один зі сценаріїв, який російська сторона неодноразово реалізовувала для того, щоб потім мати виправдання для здійснення агресії», – підкреслив в.о. міністра.

В цілому, аналізуючи тему можливої ​​миротворчої місії на території України, Дещиця повідомив, що поки що Київ це питання не висуває.

«Ми не ініціюємо, оскільки введення миротворців ООН може бути лише після завершення військового конфлікту, а не в період, коли він триває. Тому питання про можливе введення миротворців піднімати в ООН немає сенсу», – підкреслив він.

В.о. міністра вкотре зазначив, що наведення порядку в східних регіонах країни – це питання самої України.

Як відомо, раніше постпред РФ в ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія може ввести миротворців в Україну в разі потреби. За його словами, у російської сторони є для цього всі міжнародно-правові підстави, а також відповідне рішення Ради Федерації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua