Як перереєструвати кримський бізнес на материку


Як перереєструвати кримський бізнес на материку

Міністерство доходів і зборів України роз’яснило механізм перереєстрації підприємців, що мають бізнес у Криму, на материковій частині України.

“Суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території АР Крим та м. Севастополь, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання мають право звернутися до якогось державному реєстратору України за межами АР Крим та Севастополя”, – йдеться в повідомленні.

За даними міністерства, для проведення перереєстрації необхідно заповнити реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця та документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця.

У Міндоходів підкреслили, що документи, які подаються для проведення держреєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, можуть надаватися особисто, надсилатися поштою або шляхом видачі їх під розписку за зверненням уповноважених представників суб’єктів господарювання щодо обов’язковості подальшої передачі державному реєстратору за новим місцем проживання фізичних осіб-підприємців.

Крім того, згідно з повідомленням, термін реєстрації фізичної особи-підприємця не повинен перевищувати два робочі дні з дати надходження документів для проведення реєстрації фізичної особи-підприємця.

Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати реєстрації фізичної особи-підприємця зобов’язаний передати відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду повідомлення про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості з реєстраційної картки на проведення реєстрації фізичної особи-підприємця для взяття фізичної особи-підприємця на облік.

З більш детальною інформацією про проведення реєстрації та перереєстрації можна ознайомитися на сайті Державної реєстраційної служби України.

У свою чергу, постановка на облік фізичної особи-підприємця органами Державної податкової служби здійснюється відповідно до порядку обліку платників податків і зборів. Після взяття на податковий облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників за новим місцезнаходженням або місцем проживання.

Інформацію про реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів можна отримати на офіційному порталі Міндоходів.

Як повідомлялося, Міндоходів виступило з пропозицією до кримських підприємців перереєструвати їх на території будь-якої іншої області України або в Києві, щоб мати можливість платити податки відповідно до законодавства України. Станом на початок квітня, такою можливістю скористалися 250 платників податків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua