0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на нерухомість фактично повернулися у 2004 рік


Ціни на нерухомість фактично повернулися у 2004 рік

Точніше, девальвація гривні не у всіх призвела до збільшення цін на нерухомість. “Ціна на квадратні метри в десятій частині всіх столичних новобудов зараз не вища, ніж п’ять місяців тому. Причому йдеться про ціну в гривнях: в 15 з 135 київських новобудов квадратний метр коштує від 6000 до 8000 гривень. Якщо перерахувати ціну в доларах, вийде від $520 до 695. Востаннє квадратний метр у Києві коштував $500 більше десяти років тому”, – повідомив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

Такі низькі цифри склалися через те, що в цілому ціна квадратного метра в Києві збільшилася. Так, за даними компанії UDP, при хаотичній реакції забудовників на коливання валютного курсу в доларовому еквіваленті ціна знизилася на 8-10%, а в гривневому виросла на 25%.

Можна припустити, що “нижче ринку” продають квартири ті забудовники, у яких справи зовсім погані. “Як варіант – комплекс може перебувати не те що на стадії фундаменту, а тільки на етапі проектування або землевідведення. Є ризик, що за таких цін квартири в ньому так ніколи і не будуть побудовані” – допускає Шостя.

Це помилкове припущення – у багатьох випадках йдеться про майже готові об’єкти, розташовані у досить розвинених районах столиці – Голосіївському, Святошинському, Дарницькому, Дніпровському, Подільському.

Мінімальна собівартість квадратного метра квартири в столиці сьогодні становить 5000 – 5500 грн (у більшості забудовників вища), при цьому всі закладають рентабельність 10% -15%. “Виходить, що нижче 7000 – 8500 грн квадрат в столиці коштувати не може. Але і це “голі стіни”, які більшість забудовників сьогодні намагається хоч якось “облагородити”. А це іще близько 1500 грн на кожен метр” – підкреслює Шостя.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua