457
Fitch: реформа податків могла вберегти Росію від падіння видобутку нафти
— Світ
Пропоноване урядом РФ реформування системи оподаткування російської нафтової галузі, в результаті якого розрахований на основі прибутку податок на доданий дохід (НДД) замінив би поточні податки, прив’язані до виручки, могло б допомогти уникнути зниження рівня видобутку нафти в Росії в найближчі кілька років. Про це йдеться в доповіді рейтингового агентства Fitch Ratings, опублікованому сьогодні.
“Видобуток нафти в Росії збільшився на 1% в 2013р., але за чинного податкового режиму ми очікуємо стабілізації видобутку в 2014 – 2015рр. Та можливого початку її зниження в 2016 – 2017рр.”, – йдеться в доповіді.
Два основні податки, які сплачують російські нафтогазові компанії, – це податок на видобуток корисних копалин (ПВКК), що сплачується на обсяги фізично видобутої нафти, і експортне мито, яким обкладається експорт. У IV кварталі 2013р. середня ціна на російської нафти марки Urals становила $109 за бар., а ПВКК і експортне мито дорівнювали відповідно $54 за бар. і $23 за бар., що в сумі становило 71% від ціни на нафту.
Основним недоліком системи оподаткування, заснованої на виручці, є те, що в ній в цілому не враховуються витрати на видобуток, відзначають в Fitch. Інші країни, включаючи Норвегію і Бразилію, оподатковують саме фінансовий результат, допомагаючи нафтовим компаніям забезпечувати більш високий рівень видобутку.
Російські компанії також стикаються зі складнощами під час видобутку на нетрадиційних нафтових родовищах, наприклад в’язкій або важковидобуваній нафти. Оскільки витрати на видобуток такої нафти значно вищі, ніж у випадку традиційної нафти, видобуток на таких родовищах залишається значною мірою економічно невигідним за чинного режиму оподаткування, навіть з урахуванням наявних пільг з ПВКК. На думку експертів Fitch, перехід на НДД міг би стати значним стимулом для збільшення видобутку важкої нафти в Росії.
Уряд Росії розглядає можливість пілотного застосування НДД на низці нових розроблюваних родовищ, включаючи Імілорське (ЛУКОЙЛ) і Шпильманівське родовища (“Сургутнафтогаз”) та інші.
За матеріалами: РБК
Поділитися новиною