ЄС знову заявив - Україна має право на законні дії щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності


ЄС знову заявив - Україна має право на законні дії щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності

У ЄС знову заявляють, що довіряють українському керівництву в питанні захисту суверенітету країни і закликають всі сторони до виконання “женевських домовленостей”. Таку позицію Брюсселя позначив представник голови європейської дипломатії Кетрін Ештон Майкл Манн, відповідаючи на запитання про те, чи відповідає антитерористична операція, проведена в Україні, чотиристороннім домовленостям, досягнутим в Женеві.

“У нас є повна впевненість в українському керівництві в плані виконання умов угоди. Ми вже бачили цьому позитивні сигнали і закликаємо всі сторони зробити так само. Ми визнаємо право України вжити законні дії, щоб захистити свій суверенітет і територіальну цілісність. Але повторю знову, що всі сторони женевських домовленостей повинні зробити все можливе, щоб деескалувати ситуацію”, – сказав він.

Коментуючи на прохання журналістів висловлювання міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про можливість застосування сили щодо України, “якщо буде атака на російських громадян”, М.Манн нагадав про поширену в четвер заяву верховного представника ЄС К.Ештон, в якій лунав заклик до всіх сторін женевських домовленостей шукати рішення для деескалації ситуації.

“Всі сторони женевських домовленостей повинні повністю імплементувати женевські домовленості, включаючи використання важелів впливу на незаконні озброєні групи, щоб зупинити насильство і провокації”, – заявив М.Манн, констатувавши, що нещодавні події в Україні показали, що “не всі віддані виконанню женевських домовленостей”.

“Ми закликаємо всіх поважати досягнуті домовленості. Тільки дипломатичне рішення є єдиним виходом із ситуації”, – підкреслив представник К.Ештон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua