Ухилення в Донецьку: податкова «накрила» підприємство, яке відмило на онлайн-іграх 24 млн грн


Ухилення в Донецьку: податкова «накрила» підприємство, яке відмило на онлайн-іграх 24 млн грн

У Донецькій області співробітники податкової міліції викрили схему, внаслідок якої бюджет України недоотримав понад 24 млн грн. Схему реалізовувало підприємство, яке є посередником з оплати популярних онлайн-ігор «World of tanks», «Dota», «Вікінги» та інших. Стосовно посадових осіб компанії, назву якої у відомстві повідомити відмовилися, розпочате кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі.

Для оплати ігрових сервісів підприємство пропонувало клієнтам різні варіанти – оплата кредитними картами, електронними і готівкою, а також мобільні та SMS-платежі. За останні два роки компанія отримала від українських гравців більш ніж 122 млн грн.

Проте податки компанія не платила, використовуючи нехитру схему. Після зарахування від гравців, гроші переводилися компаніям з Росії та іншим нерезидентам як винагорода за використання комп’ютерних програм. Засоби відображалися у податковій звітності підприємства не як дохід, а як роялті, виплачені у грошовій формі. Таким чином, компанія мала підстави не нараховувати й не сплачувати до бюджету податок на додану вартість.

А все через недосконалість податкового законодавства України щодо інтернет-бізнесу, впевнені чиновники ГУ Міндоходів в Донецькій області. Втім, ситуацію обіцяють скоро виправити, вивівши технологічні схеми з тіні. Мабуть, таким чином чиновники міністерства хочуть реабілітуватися перед новою українською владою, яка планує ліквідувати Міндоходів.

«Ті мільйонні обороти тіньового сектора економіки, які дає «електронний бізнес» недобросовісним платникам податків, протягом недовгого часу будуть виведені з тіньового сектора, і втрати бюджету країни будуть компенсовані повною мірою», – заявив начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Донецькій області Євген Азаров, який має популярне в східному регіоні прізвище.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua