ЄС заявив, що Україна виконує "Женевські домовленості"


ЄС заявив, що Україна виконує "Женевські домовленості"

Європейський Союз відзначає, що Україна почала виконувати Женевські домовленості. Про це заявив сьогодні на брифінгу в Брюсселі прес-секретар Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Майкл Манн, передає брюссельське видання “ЄС-плюс”.

“Ми бачили сигнали про те, що Женевська угода втілюється в життя українськими властями, наприклад, підготовлено проект закону про амністію”, – сказав він.

Ще одним таким сигналом, за словами представника ЄС, стала зустріч на минулому тижні делегації Венеціанської комісії Ради Європи з представниками українського парламенту для обговорення проекту змін до Конституції. При цьому Манн зазначив, що для успішної реалізації угоди необхідно, щоб його виконували всі, хто підписали сторони.

“Ми закликаємо всі сторони забезпечити реалізацію угоди, зокрема Росію, – застосувати свій вплив для забезпечення негайного припинення того, що відбувається в Східній Україні, щоб суверенітет і територіальна цілісність України дотримувалися, і щоб деескалація відбулася”, – сказав Манн.

Відповідаючи на питання про те, як у ЄС сприйняли заяву виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова з вимогою відновити антитерористичну операцію в Східній Україні, представник ЄС відзначив, що в Брюсселі сподіваються, що сили правопорядку будуть виконувати свою роботу в дусі Женевських домовленостей.

“Визнаючи право України вживати законні кроки для захисту українського суверенітету і територіальної цілісності, ми закликаємо владу утримуватися від використання насильства, що може погіршити ситуацію, ми повністю переконані в тому, що український уряд продовжить подальше виконання положень Женевської угоди, і закликаємо інші сторони робити те саме”, – сказав Манн.

Нагадаємо, 17 квітня ЄС, США, Росія і Україна на переговорах в Женеві досягли угоди про кроки з деескалації ситуації в Україні. Першим кроком має стати звільнення всіх незаконно захоплених будівель, вулиць і площ, а також роззброєння незаконних формувань.

Росія вже звинувачує Київ у невиконанні Женевських угод. При цьому напруженість у Східній Україні зберігається. 22 квітня виконуючий обов’язки Президента України Олександр Турчинов заявив про необхідність відновлення антитерористичної операції в регіоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua