Ціни на пальне залишаться на нинішньому рівні - при курсі 11,5 грн/дол.


Ціни на пальне залишаться на нинішньому рівні - при курсі 11,5 грн/дол.

Ціни на бензин і дизпальне залишаться на нинішньому рівні, якщо долар коштуватиме 11,5 грн. Таку думку під час прес-конференції висловив експерт з ринку пального Сергій Куюн.

“Виходячи з нинішніх котирувань на міжбанку на рівні 13 грн/дол., ціни на бензин і дизпальне досягли б позначки 17,5 грн/л і 17 грн/л”, – повідомив Куюн.

Однак, за його словами, стабілізація курсу на позначці 11,5 грн/дол. дозволить зберегти ціни на нинішньому рівні, а в разі анонсованої урядом стабілізації і зміцнення гривні, зниження цін на пальне.

За словами експерта, 80% ціни нафтопродуктів в Україні мають валютну складову. При нинішній ставці податку та вартості нафти в діапазоні 105-110 барелів за 1 літр бензину А-95 складе 1,35 дол/л, дизпальне – 1,24 дол/л.

Також необхідно врахувати, що з квітня 2014 року в Україні були вдвічі збільшені акцизи на дизпальне. Враховуючи це можна прогнозувати об’єктивний рівень цін залежно від значення курсу гривні, зокрема формування на сьогодні рівня цін 15,24 грн/л бензину А-95, 14,71 грн/л дизпального відповідає курсу 11,3-11,5 грн/дол.

“Ринок залишається в напрузі, тому що протягом останнього місяця оптові ціни стабільно вищі від роздрібних, а активність на оптовому ринку зменшилася. Незважаючи на падіння оптових цін, вони просто зрівнялися з роздрібними”, – заявив президент Асоціації “Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів” Леонід Косянчук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua