Депутат Держдуми визнав - Росія таки направила в Україну диверсантів


Депутат Держдуми визнав - Росія таки направила в Україну диверсантів

Єдиний депутат Держдуми, який голосував проти приєднання Криму до Росії, Ілля Пономарьов, заявив про наявність російських диверсантів в Україні. Про це депутат написав після відвідин України у своєму блозі на Ехо Москви.

“Масового російського втручання немає, але є сили спецпризначення і диверсійні групи, які виконують направляючу і організуючу роль для так званих сил самооборони”, – зазначив Ілля Пономарьов.

Також він повідомив, що не можна говорити про бажання більшості жителів східних регіонів України приєднатися до Росії. “Соціологічні опитування на тему розкладу сил в трьох проблемних регіонах, які я бачив і в Москві до від’їзду в Україну, і в Києві після прибуття, практично збігаються. Не сильно округляючи цифри, можна сказати про чотири майже рівні групи населення Донбасу, Луганщини та Харківщини: 25-30% хочуть до Росії, 20-25% хочуть залишитися у складі України, але щоб вона стала федерацією, 25% хочуть залишитися у складі України як унітарної держави, і 25% не знає, чого хоче. До Росії хоче далеко не більшість. Тому всі нинішні дії – пролог до повноцінної гарячої громадянської війни”, – заявив Пономарьов.

Пономарьов вважає, що основною причиною протестів на південному сході є страх перед новою хвилею переділу власності в країні і боязнь втратити впевненість у завтрашньому дні. Багато жителів Донбасу не хочуть вступу до Росії, особливо шахтарі. Вони знають, що в Ростовській області Росії закрили всі шахти, крім чотирьох, що належать Рінату Ахметову, а люди залишилися без роботи.

“Київська влада повинна піти назустріч сходу, якщо хоче зберегти його у складі країни. Якщо в новій українській владі є адекватні люди, то вони повинні вийти назустріч до людей – і кандидати в президенти, і прем’єр-міністр, і депутати Верховної Ради. Вони повинні приїхати особисто і в Слов’янськ, і в Краматорськ, і в Харків, і в інші міста – вийти на площі, щоб спілкуватися з людьми, не боячись того, що можуть закидати яйцями”, – зазначив Пономарьов. Він також закликав владу України провести всеукраїнський референдум про федералізацію і додав, що шансів набрати на ньому більше 25% у прихильників федерації немає.

Ілля Пономарьов додав, що Росії доведеться ще довго відновлювати дружні відносини з Україною після аморального вчинку, скоєного керівництвом Росії в Криму.

“Всі ці байки про бандерівський переворот і український фашизм – страшні казки нашого телебачення для залякування населення та промивання мізків, для чого роль “Правого сектора” значно перебільшили. І, звичайно, російське керівництво домоглося того, що підняло проти себе величезну частину українського суспільства. На щастя, більша його частина таврує не росіян, а весь негатив направляє в бік Путіна. Але провести лінію між російським народом і діями Росії як держави – ​​складно, соціологію всі бачать, тому відновлювати відносини доведеться ще дуже і дуже довго”, – зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua