Українські "дочки" Сбербанку РФ, ВТБ Банку, Альфа-Банку та ПІБу відкидають свою причетність до фінансування сепаратистів


Українські "дочки" Сбербанку РФ, ВТБ Банку, Альфа-Банку та ПІБу відкидають свою причетність до фінансування сепаратистів

Українські “дочки” Сбербанку Росії і ВТБ Банку (Київ) відкидають свою причетність до протиправних дій в Україні. “ВТБ Банк (Україна) діє в повній відповідності до чинного законодавства країни і ліцензією Національного банку України (НБУ) і займається виключно комерційною діяльністю. Будь-які спроби висунути звинувачення в участі у політичній діяльності в Україні абсолютно безпідставні”, – йдеться в заяві прес-служби .

Як повідомлялося, днями Служба безпеки України заявила, що активи одного з російських банків використовувалися для фінансування терористичних груп на сході України, відкрито кримінальне провадження щодо посадових осіб цієї фінустанови.

Дочірній банк Сбербанку Росії також заявив, що не пов’язаний з протиправними діями.
“АТ “Сбербанк Росії”- це український комерційний банк, який здійснює свою діяльність строго в рамках українського законодавства. Банк не має ніякого відношення до цієї ситуації”, – заявили агентству “Інтерфакс-Україна” у прес-службі банку.

У середу свою заяву розповсюдила також прес-служба Альфа-Банку (Україна), що входить до міжнародного консорціуму “Альфа-Груп” з великими активами в Росії. “Озвучені в ЗМІ тези про антиукраїнську діяльність Альфа-Банку, зв’язках із ФСБ, а також заяви про те, що Альфа-Банк переводить цілі підприємства в Крим, є абсурдними, помилковими і частиною “чорної” PR-кампанії”, – йдеться в заяві прес-служби. Як наголошується в заяві, Альфа-Банк завжди був аполітичним.

“Альфа-Банк завжди знаходився поза політикою, і нам дуже шкода, що ми опинилися в центрі боротьби… між кількома політичним силами за посаду голови Нацкомфінпослуг. Андрій Волков, призначений главою Нацкомфінпослуг, – колишній співробітник Альфа-Банку, який, як і багато інших наших співробітників, самостійно будує свою кар’єру і не має жодних ділових відносин з банком”, – йдеться в заяві.

Як підкреслюється в заяві, Альфа-Банк працює строго в рамках українського законодавства.
“… Ніяких претензій від НБУ, правоохоронних органів і СБУ до діяльності Альфа-Банку (Україна) немає. Ми, як і весь фінансовий сектор України, чекаємо результатів розслідування СБУ за фактом причетності російського банку до фінансування сепаратистів”, – йдеться в заяві.
Альфа-Банк також спростував інформацію, що з’явилася в ЗМІ про те, що у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування діяльності банку.

Прес-служба Промінвестбанку (ПІБ, Київ), найбільшим акціонером якого є Внєшекономбанк (РФ), також заявила про те, що банк дистанціюється від політики. “Промінвестбанк був і залишається українським банком… Протягом двох десятиліть банк свідомо дистанціюється від великої політики, концентруючись на банківському бізнесі та розвиваючи економіку України. Будь-які припущення щодо участі ПАТ “Промінвестбанк” у політичних процесах безпідставні і не відповідають дійсності”, – йдеться в заяві прес-служби банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua