Рада Євросоюза "дала добро" на зниження мит для українських товарів


Рада Євросоюза "дала добро" на зниження мит для українських товарів

Рада ЄС схвалила рішення Єврокомісії в односторонньому порядку знизити мита для українських товарів на європейському ринку, повідомив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

“Засідання ЄС почалося з офіційного рішення про одностороннє відкриття торгівлі для України. Це – негайне підвищення на EUR 500 млн для українського бізнесу”, – написав він на своїй сторінці в Твіттері в понеділок.

Як повідомлялося раніше, ЄК ухвалила відповідне рішення 11 березня. Йдеться, зокрема, йде про те, щоб почати в односторонньому порядку зменшувати або усувати мита ЄС на товари, вироблені в Україні. Разом з тим, ці заходи не спрямовані на те, щоб замінити зону вільної торгівлі, і діятимуть тільки обмежений період: до 1 листопада 2014 року. Очікується, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС буде підписана і почне діяти тимчасово до 1 листопада 2014 року. У цьому випадку одностороння система автономних торгових преференцій закінчується.

Після вступу цього рішення в силу такий односторонній захід встановить пільговий доступ на ринок ЄС для українських експортерів у повній відповідності з графіком поступок, які були досягнуті в ході переговорів про зону вільної торгівлі. У свою чергу, Україна не повинна надавати додатковий доступ для експорту з ЄС.

Передбачається, що тимчасова відміна митних зборів буде повною або частковою, залежно від сектора. З EUR 500 млн зекономлених коштів майже EUR 400 млн припадає на аграрний сектор.

Будуть негайно зняті чинні тарифи на промислові товари з 94,7% продукції. Для решти декількох видів товарів (деякі хімічні продукти та ін.) тарифи будуть знижені.

Щодо сільськогосподарських товарів, ЄС надасть негайні і необмежені преференції на 82,2% українського експорту. Для інших продуктів (крупи, свинина, яловичина, м’ясо птиці і кілька додаткових продуктів) часткова лібералізація досягається шляхом надання безмитних тарифних квот.

Відносно продовольчих продуктів ЄС надасть негайні преференції на 83,4% українського експорту. Решта 15,9% будуть частково лібералізовані шляхом безмитних тарифних квот.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua