0 800 307 555
0 800 307 555

Рада серйозно посилила відповідальність за злочини проти національної безпеки та державну зраду


Рада серйозно посилила відповідальність за злочини проти національної безпеки та державну зраду

Верховна Рада прийняла законопроект № 4524/1 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України)»

“За” проголосував 231 депутат.

Закон вносить зміни до санкцій статей 110, 111, 113, 114 і 279 Кримінального кодексу України в частині збільшення строків позбавлення волі.

Так, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України будуть каратися позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, каратимуться позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Якщо ці дії призведуть до загибелі людей або інших тяжких наслідків, вони караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі.

Також закон доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 114-1, встановивши відповідальність за перешкоджання в особливий період законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону України.

Також документ посилює відповідальність за державну зраду. Це злочин каратиметься позбавленням волі від 12 до 15 років. Також до 15 років саджатимуть за диверсію і шпигунство.
Документом вводиться відповідальність за блокування військових частин. За такі дії будуть саджати на термін від 5 до 15 років.

Цим же документом посилено відповідальність за блокування аеродрому, вокзалу або іншого транспортного підприємства. За такі дії пропонується позбавляти волі на строк від 5 до 8 років , а якщо блокування призвело до загибелі людей , то будуть “садити” на строк від 8 до 15 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua