Китайська корпорація вкладе 2 млрд євро в Україну, якщо "зелений" тариф буде збережений


Китайська корпорація вкладе 2 млрд євро в Україну, якщо "зелений" тариф буде збережений

Китайська Національна Група Корпорацій з будівельних матеріалів (СNBM) має намір інвестувати у відновлювану енергетику України 2 млрд євро, якщо «зелений» тариф для вже працюючих сонячних електростанцій буде збережений.

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» розповів генеральний директор CNBM NewEnergyEngineeringCo.,Ltd Янгджі Чен.

«Необхідно змиритися з тим фактом, що в Україні величезна нестача енергоносіїв і залежність в цьому плані від Росії. Тому, ми сподіваємося, що уряд України буде підтримувати відновлювану енергетику, яка дозволить цю залежність знизити», – підкреслив пан Чен.

Причому, «зелений» тариф в Україні, на його переконання, не є завищеним. Наприклад, в Японії, Німеччині спочатку «зелений» тариф був досить високим. У Японії він зараз становить 36центів/КВт-год.

«В Україні не та ситуація і не ті умови, щоб зробити тут тариф, як у Німеччині. Якщо знизити «зелений» тариф до рівня Німеччини, Іспанії, Греції – близько 12-13 євроцентів/КВт-год, то ніхто не буде інвестувати в Україну за таких ставок. Більшість інвесторів піде у Німеччину, Японію, США. Навіщо інвестувати в Україну, якщо є набагато більш вигідні умови в інших країнах?», – Зазначив пан Чен.

За його розрахунками, термін окупності власних проектів компанії в сонячній енергетиці на Півдні України, в Криму, Одесі становить приблизно близько 10 років. «Якщо тариф буде знижено, це може бути і 20, і 30 років, що стає абсолютно непривабливо для інвесторів. Все залежить від того, наскільки тариф буде знижено», – підрахував інвестор.

При цьому він також висловив сподівання, що «для тих потужностей, які вже введені в експлуатацію, тариф залишиться колишній. А для тих проектів, які тільки планується побудувати або ввести в експлуатацію, «зелений» тариф можна знизити, але не різко, а зробити це крок за кроком, як це було зроблено в інших країнах».

«Якщо умови гри різко і кардинально змінюються, Україна стає інвестиційно не привабливою, тому що ніхто не дає гарантій виконання зобов’язань перед інвестором. Для світової громадськості CNBM буде яскравим прикладом того, як в Україні поводяться з інвесторами. Як вчинять з нами, так можуть вчинити і з іншими інвесторами», – констатував Янгджі Чен.

Для довідки: Китайська Національна Група Корпорацій з будівельних матеріалів (СNBM) створена в 1984 році і є однією з найбільших державних корпорацій Китаю з виробництва будівельних і механічних матеріалів. СNBM посідає 319 місце в топ-500 найбільших компаній світу в списку Fortune Global.

На сьогодні законопроектом № 4596 «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (автори – Москаленко і Полочанінов) пропонується знизити гарантований «зелений» тариф для вже діючих електростанцій, що викликало різку реакцію і стурбованість учасників ринку альтернативної енергетики і міжнародних фінансових організацій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua