4516
ЄС схвалив санкції щодо Росії - і підтвердив готовність підписати з Україною 21 березня політичну частину УА
— Світ
Рада ЄС схвалила рішення застосувати санкції по відношенню до осіб, відповідальних за події в Україні. “У світлі подій минулого тижня і за відсутності будь-яких результатів Рада прийняла рішення про введення додаткових заходів, включаючи обмеження на в’їзд і заморожування активів щодо осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, включаючи дії, що суперечать українській Конституції, щодо майбутнього статусу будь-якої частини території, а також щодо осіб, які з ними асоціюються”, – сказано в рішенні.
У цьому зв’язку Рада нагадала про заяву глав держав і урядів країн ЄС від 6 березня. Зокрема, тоді було сказано, що переговори між Україною і Росією повинні бути розпочаті протягом декількох днів, в тому числі за допомогою багатосторонніх механізмів, а їхні результати повинні бути отримані протягом обмеженого періоду часу.
Як написав у Twitter міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, санкції у вигляді заборони на в’їзд і заморожування активів затверджені проти 21 персони. “Рада з питань закордонних справ погодилася на санкції про заборону на в’їзд і заморожування активів проти 21 посадової особи з України і Росії”, – написав він за підсумками обговорення. Список осіб, проти яких застосовані санкції, поки що не оприлюднений.
Крім того, Європейський Союз закликав Російську Федерацію відмовитися від анексії Кримського півострова. “Ще є час, щоб повернути назад поточні події. Існують можливості уникнути розкручування негативної спіралі. ЄС готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами”, – йдеться у висновках Ради ЄС, затверджених після закінчення засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.
В ЄС заявляють, що “будь-які подальші кроки РФ дестабілізувати ситуацію в Україні можуть призвести до додаткових і далекосяжних наслідків для широкого діапазону економічних відносин між Європейським Союзом та його державами-членами з одного боку, і Російською Федерацією, з іншого боку”.
Окремо у висновках виписана позиція ЄС про невизнання референдуму в Криму і засудження “негативного розвитку подій, які порушують суверенітет України”. “Рада рішуче засуджує проведення незаконного референдуму в Криму 16 березня про вступ до Російської Федерації, який явно порушує українську Конституцію. ЄС не визнає незаконний референдум і його результати”, – сказано у висновках.
ЄС також підтвердив готовність підписати з Україною політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня і запевнив у намірі продовжувати надавати всебічну допомогу.
“Рада вітає пропозицію Єврокомісії про тимчасове зняття мит на український експорт до ЄС і сподівається на його швидке ухвалення. Крім того, Рада сподівається на підписання політичної частини Угоди про асоціацію 21 березня в Брюсселі і підтверджує свою прихильність приступити до підписання та введення в дію решти частини Угоди, яка разом з політичною частиною складає єдиний акт”, – йдеться у висновках Ради ЄС.
Рада ЄС вважає, що “ці кроки будуть підтвердженням вільного і незалежного рішення з боку України щодо політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом”.
ЄС також заявив про свою готовність підтримувати Україну і прагнути забезпечити “сильну фінансову підтримку для стабілізації її економічної та фінансової систем в рамках пакету допомоги Єврокомісії, який буде реалізований найближчим часом. “Рада закликає Європейський інвестиційний банк продовжувати свою діяльність в Україні”, – йдеться у висновках.
Водночас рада ЄС висловилася відносно того, що підтримка МВФ буде мати вирішальне значення для допомоги Європейського Союзу, щоб відновити макроекономічну стабільність “за допомогою розумної податково-бюджетної, грошово-кредитної та курсової політики”. “У той же час, ми повторюємо наш заклик до українського уряду терміново почати амбітні структурні реформи, включаючи, зокрема, боротьбу з корупцією та підвищення прозорості бюджетних витрат”, – наголошується в документі.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною