373
"Газпром" поступився грецькій DEPA 15% ціни на газ
— Енергетика
“Газпром” надав грецькій газовій компанії DEPA ретроактивності 15%-ву знижку на паливо, діючу з липня 2013 року, повідомило агентство Reuters з посиланням на міністерство енергетики Греції.
Компанії продовжили угоду про постачання газу на 10 років до 2026 року, говориться в повідомленні. Під час багатомісячних переговорів зі своїм найбільшим постачальником DEPA загрожувала арбітражним судом, якщо не отримає знижку в 15-20%.
А прем’єр-міністр Греції Антоніс Самарас влітку 2013 року направив президенту Росії Путіну листа, де просив переглянути ціну на газ, імпортований до Греції. Грецький прем’єр-міністр звертав увагу на те, що вартість енергії є ключовим фактором конкурентоспроможності грецької економіки і, отже, має життєво важливе значення для грецького уряду.
Головний аргумент Греції на користь зниження вартості природного газу – знижки, надані “Газпромом” іншим європейським країнам, наприклад, 20%-ва знижка Болгарії. У грецькій пресі з’явилися повідомлення, що постачання газу в країну обходяться їй на 30% дорожче, ніж у середньому по Європі.
Ціна газу за новою угодою прив’язана до вартості нафти і опустилася нижче 400 доларів за тисячу кубометрів, сказало джерело, що брало участь в переговорах. “Газпром” продаватиме DEPA 2,5-3 мільярди кубометрів газу на рік на більш гнучких умовах при збереженні принципу “бери або плати”.
Російський газовий експортер в січні говорив, що не планує нових ретроактивних виплат за паливо, поставлене в 2013-2014 роках.
“Газпром” є найбільшим постачальником DEPA, забезпечуючи близько 60% поставок газу. У 2013 році Греція отримала від “Газпрому” 2,63 млрд кубометрів газу. Сторони вели переговори з осені 2013 року, і однією з основних вимог грецької компанії було зниження ціни на 15-20%. В іншому випадку DEPA загрожувала звернутися в міжнародний арбітраж.
Ціна газу визначається в рамках чинної до 2016 року міжурядової угоди, яка передбачає подальше продовження на десять років. Вона також допускає проведення переговорів щодо перегляду ціни двічі через два роки, нагадує Forbes.
Греція прагне знизити витрати на енергію, щоб пом’якшити наслідки глибокої рецесії, в якій національна економіка перебувала останні кілька років.
“Газпром” в 2012-2013 роках надав ретроактивні знижки європейським клієнтам, повернувши їм понад 130 мільярдів рублів з раніше отриманих авансів, але зберігши частку ринку.
За матеріалами: NEWSru.com
Поділитися новиною