Названо найбільш швидкозростаючі українські банки в 2013 році


Названо найбільш швидкозростаючі українські банки в 2013 році

Реал Банк минулого року став найбільш швидкозростаючим банком України, свідчать дані Національного банку.

Йому вдалося за рік збільшити свої активи майже в п’ять разів – з 922 млн грн до 4469 млн грн. Такий успіх може пояснюватися тим, що його ключовим клієнтом була група ВЕТЕК Сергія Курченка (а за деякими даними, і власником). У лідерах опинився ще один банк, пов’язаний з Курченком, – Брокбізнесбанк. Він наростив свої активи на 70% до 28914 млн грн.

Друге місце з ростом активом в 183% до 567 млн грн – у Грін Банку. За даними Forbes, до недавнього часу ця установа входила в орбіту впливу співвласника київського гольф-клубу GolfStream Льва Гольдберга. На початку минулого року майже всі клієнти Грін Банку були переведені на обслуговування в Артем-Банк, а сам Грін Банк з чистим балансом був перепроданий новим акціонерам, імена яких не розголошуються.

Третє місце в рейтингу – у Радикал Банку, якого пов’язують з колишнім депутатом Київської облради Андрієм Пасічником. Його активи зросли з 748 млн до 1,828 млрд грн, тобто майже в 2,5 рази.

Серед великих банків варто відзначити збільшення активів Фідобанку Олександра Адарича і Дельта Банку Миколи Лагуна, які торік активно скуповували конкурентів. Перший збільшив свої активи на 131% до 11,4 млрд грн, другий – на 85% до 55,3 млрд грн.

Всеукраїнський банк розвитку, що належить Олександру Януковичу, наростив активи більш ніж на третину до 6,5 млрд грн. Трохи гірше ріс Укрбізнесбанк, який теж пов’язують з сином екс-президента. Його активи збільшилися на 27% до 5,8 млрд грн.

Також не можна не відзначити успіхи Юнісон банку, який пов’язаний з родиною в.о. міністра доходів і зборів Олександра Клименка. З моменту заснування в лютому 2013 року йому вдалося наростити активи до 1,3 млрд грн, що забезпечило йому 95 місце серед 180 банків.

Нагадаємо, що в перші роки президентства Віктора Януковича швидше ринку росли банки його сина.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua