5436
Поганий приклад для України: у Казахстані вкладники за день втратили п'яту частину заощаджень
— Кредит&Депозит
Втрати вкладників казахстанських банків від проведеної девальвації місцевої валюти становлять 1,263 трильйона тенге. Про це повідомляє журнал «Мільйонер». Як зазначає видання, на кінець 2013 року обсяг депозитів у банках Казахстану становив 6,317 трильйона тенге, а 11 лютого ця сума скоротилася на 20 відсотків.
За підрахунками іншого казахстанського видання, «Мегаполіс», втрати жителів республіки від девальвації становлять 333 трильони тенге.
Як повідомляє « Інтерфакс-Казахстан», вранці 12 лютого біля будівлі Національного банку в Алмати розпочався мітинг, учасники якого вимагали відставки голови регулятора Кайрата Келімбетова. Портал total.kz наводить слова керівника громадської організації «Союз мусульман Казахстану» Мурата Телібекова, який заявив, що сформовану ситуацію можна назвати «казахським апокаліпсисом». Пізніше в «Інтерфаксі» передали, що учасники мітингу (близько 40 осіб) стали поступово розходитися.
У свою чергу, сам Келімбетов, кажучи про заклики населення до своєї відставки, заявив, що його роботодавцем є глава держави. Коментуючи девальвацію, проведену Нацбанком, він назвав її дуже ефективним заходом, покликаним надати додатковий імпульс розвитку економіки країни, а також підвищенню її конкурентоспроможності. Келімбетов також порадив населенню зберігати свої заощадження в національній валюті, зазначивши, що сам так і поступає.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною
Також за темою
Переважна більшість банків стійкі до кризи та підтримують кредитний портфель — НБУ (інфографіка)
Нацбанк знизив облікову ставку
Уряд спростив встановлення сонячних панелей на будинках: максимальна сума кредиту
Банки зафіксували приплив коштів клієнтів але не очікують продовження цього тренду — НБУ
Підприємці погасили понад мільярд гривень за програмою реструктуризації кредитів ФГВФО
Іпотека під 3% запрацювала для всіх військових
