Експерт наполегливо прогнозує зниження курсу долара до 8,3-8,2 грн


Експерт наполегливо прогнозує зниження курсу долара до 8,3-8,2 грн

Завдяки контрактам з Російською Федерацією Україна отримала можливість погасити кредит МВФ без додаткових курсових втрат, заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Цього року Україна повинна погасити частину кредиту Міжнародного валютного фонду. Його специфіка полягає в тому, що МВФ надає його у вигляді SDR. Це спеціальна валюта, що емітується МВФ і без проблем обмінюється на будь-яку валюту світу першої категорії – типу долар США або євро. Росія запропонувала Україні розрахуватися за її єврооблігації SDR, які свого часу Росія отримала від МВФ. Таким чином, Україна зможе без додаткових курсових втрат погасити кредит МВФ», – пояснив експерт.

У січні поточного року Україна вже погасила черговий транш кредиту МВФ у розмірі $650 млн. До грудня необхідно перерахувати ще близько $3 млрд. Відповідно, виникне додаткова потреба в SDR.

«Співпраця України з Росією показує, що Росія чітко виконує свої вимоги і без особливих проблем і додаткових вимог згодна купувати українські єврооблігації. Очікується, що ще до кінця січня 2014 Україна може продати Росії єврооблігацій на суму $2 млрд. Цих грошей буде достатньо, щоб перекрити витрати на погашення кредитів МВФ і за необхідності здійснювати валютні інтервенції на міжбанківському валютному ринку», – зазначив Охріменко.

Експерт прогнозує, що завдяки продажі єврооблігацій Росії курс долара на міжбанку з позначки в 8,5 грн опуститься до 8,3 і навіть 8,2 грн.

Раніше повідомлялося, що блокування роботи держустанов призведе до невиплати пенсій і зарплат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua