1987
Рейтингове агентство Fitch неочікувано покращило прогноз щодо гривні - до 8,3 грн
— Валюта
Рейтингове агентство Fitch Ratings поліпшило свої види на українську національну валюту. На думку аналітиків, до кінця поточного і в першій половині 2015 року долар коштуватиме 8,3 грн, а не 9, як передбачалося раніше. З висновками міжнародних експертів солідарні і українські аналітики валютного ринку.
Незалежно від того, чи збережуться коливання на готівковому ринку на початку цього тижня, або зійдуть нанівець, курс нацвалюти в цілому залишиться рівним. На думку доктора економічних наук Олексія Плотнікова, подібні коливання – явище традиційне для післясвяткового періоду і зовсім не є симптомом курсових проблем. Орієнтуватися на них, складаючи плани на поточний рік, немає сенсу. Експерт переконаний: економічної підстави для скільки-небудь істотного зміни курсу гривні немає.
«Я не вважаю, що існують якісь сили, які змусили б гривню поводитися непередбачувано», – сказав Плотніков журналістам.
У свою чергу, економіст Віктор Лисицький, який до багатьох прогнозам агентства Fitch Ratings ставиться з помітною часткою скепсису, в даному випадку (з приводу долі гривні на найближчий час) з оцінками міжнародних аналітиків згоден.
«Жодних побоювань і застережень щодо курсу української валюти до долара у мене немає, – розповів він «Погляду». – Гривня дійсно не буде падати. Минулий рік ми закінчили спокійно».
За визнанням Лисицького, він сам зберігає заощадження переважно в гривні .
«У доларах у мене тільки десята частина коштів, – розговорився експерт. – Я ж не збираюся нікуди виїжджати з країни, тут же здійснюю і всі свої основні покупки. Значить, і сенсу зберігати гроші в інвалюті немає».
Для того, щоб курс гривні був стабільний і надалі, на думку Лисицького, потрібно скорочувати дефіцит у зовнішній торгівлі, який зберігається у нас з 2005 року. Частково цей показник вдалося знизити завдяки позитивному сальдо в торгівлі послугами. Але лише частково. А його наявність – фактор сам по собі негативний. Дефіцит може постійно штовхати Україну на все нові і нові борги, за які доведеться розплачуватися. Дефіциту зовнішньої торгівлі влада має оголосити війну, переконаний Лисицький.
«У цьому можуть допомогти і прямі інвестиції. Наприклад, побудували завод, нехай він працює на експорт», – міркує експерт. Ще один рецепт: скорочення «сірих» оборотних засобів, які містять тіньову економіку і існують поза банківською системою.
«Тіньовий ринок у нас скорочується, але повільно, – говорить аналітик. – У скляних банках народ масово зберігає долари, які складають левову частку тіньової економіки. Українцям пора легалізувати кошти. Тоді не буде постійних питань, в чому зберігати заощадження».
За матеріалами: Погляд
Поділитися новиною